První poháry ESET V4 Cupu mají své majitele

První poháry ESET V4 Cupu mají své majitele

V nejsilnější kategorii začal nejlépe Miroslav Konopka

Úvodní sprinty DIVIZE 4 kategorie nad 2.000 ccm ovládnul v obou maďarských závodech jezdec týmu ARC Bratislava, Miroslav Konopka se Saleenem SR7. Konopka v obou závodech zvítězil před polským závodníkem Piotrem Krawczykem s Mercedesem SLS GT3 (Premium Motorsport Poland) a svým krajanem Patrikem Tkáčem z týmu Dino&Co Racing Team, který v závodech startoval s Ferrari 458 Italia.

Stejně jako v případě nejsilnější kategorie tak i třída do 3500 ccm měla v obou případech stíněného vítěze a tím se stal jezdec týmu Šenkýř Motorsport, Robert Šenkýř s BMW M3.

Třída do 2000 ccm v režii domácích jezdců

O vítězství v závodech DIVIZE 4 do 2000 ccm se podělili domácí jezdci Ákos Mohácsi a Tim Gábor. Mohácsi, který startuje se Suzuki Swift (ORION MSE), zvítězil v sobotním závodě před Györem Lekenym (Lotus Exige / GFS OXXO Energy Team) a Ondřejem Szilagyim s vozem Alfa Romeo 147. V nedělním závodě pak Tima na pódium doprovodili stříbrný Marek Fried (Lotus Exige / KT Motorsport) a nestárnoucí Julius Konček, který po dráze již několik let vodí vůz Vauxhall Vectra.

Vytrvalost přinesla double pro Ferrari

Dramatickou vytrvalostní bitvu předvedli maďarskému publiku posádky týmů Scuderia Praha a Dino&Co Racing Team využívající letité zkušenosti týmu MENX. Tím šťastnějším bylo po dvou hodinách jízdy duo týmu Scuderia Praha Lubomír Jakubík a Michael Vorba, kteří v závodě po 56ti kolech zvítězili s náskokem 1 minuty a 48 vteřin před dvojicí Patrik Tkáč a Andrej Studenič.

Z bronzového umístění se radovala jediná posádka startující v DIVIZI 5, Radek Bareš s Willibaldem Gruberem. Ti budou v letošní sezóně využívat služeb týmu Geus Racing a jejich vozu Radical SR3.

Vítězství v kategorii do 3500 ccm vybojovala maďarská dvojice Bódis Kalmán a Elek István, jenž startuje s vozem Porsche 996 GT3 v barvách týmu BOVI Motorsport.  Nejslabší třídu do 2000 ccm pak opanovali jezdci týmu KT Motorsport Petr Mandelík s Petrem Levíčkem a jejich Letus Exige GT.

Formulím kraloval Rakušan Christopher Höher s Dallarou

Mezi jezdci formulových monopostů se blýsknul rakouský jezdec Christopher Höher, reprezentující barvy týmu rakouského matadora Franze Wösse. Höher se svým monopostem Dallara F305 s přehledem vyhrál oba víkendové závody před jezdcem týmu Daltec Racing, Christophem von Grünigenem (Formula Renault 2.0). V sobotu se z bronzu radoval von Grünigenův týmový kolega Martin Tenhaft a v neděli vystoupil na bronzový stupínek jezdec týmu AMK ECCE Homo, Petr Trnka, který startuje s monopostem Gloria C8F. 

Hungaroring je minulostí, myšlenky směřují k Red Bul Ringu

Úvodní dějství ESET V4 Cupu je tak již minulostí a myšlenky všech soutěžících se již pomalu, ale jistě upínají do Rakouska, kde se o víkendu 10. – 12. Května uskuteční druhý závodní víkend sezóny 2013. Závodní víkend na Hungaroringu přinesl celou řadu pozitivních ohlasů a tak se dá předpokládat, že seznam přihlášených jezdců do ESET V4 Cupu se před závody v Rakousku znatelně rozšíří.

Výsledky/results:

SPRINT -2000 – race 1, race 2
SPRINT +2000 – race 1, race 2
Endurance – race
Formula – race 1, race 2

ESET V4 Cup – sezóna 2013
28.04. Hungaroring
12.05. Red Bull Ring
23.06. Poznaň
11.08. Most
25.08. Slovakia Ring
15.09. Brno
12.10. ESET Slovakia Ring 4 Hours (pouze D4)

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)