Poprvé na Red Bull Ring

Poprvé na Red Bull Ring

 

Již tento víkend se na rakouském Red Bull Ringu uskuteční druhý závodní víkend ESET V4 Cupu. Na trať poblíž městečka Spielberg zamíří většina jezdců úplně poprvé a tak se dá očekávat, že nás čeká velice atraktivní závodní víkend, o čemž svědčí i nárůst jmen na seznamech přihlášených.

Red Bull Ring (dříve známí jako A1-Ring) je rakouský závodní okruh, který kdysi nejčastěji hostil závody seriálu Formule 1 v letech 1970 až 1987 a jako nově opravený okruh v letech 1997 až 2003. Po té prošel okruh další rekonstrukcí, která však byla na dlouho přerušena a to až do doby něž okruh koupil spolumajitel společnosti Red Bull, Dietrich Mateschitz. Znovuotevření se okruh dočkal 15. května 2011 a současnosti hostí sérii DTM, ADAC GT Masters a další významné evropské podniky.

Okruh se nachází v těsné blízkosti městečka Spielberg ve Štýrsku (cca 260 km z Bratislavy, 320 km od Brna, 290 od Českých Budějovic).

Trať měří 4.318 metrů a je na něm celkem sedm zatáček (5 pravých a 2 levé).

Časový harmonogram - link

Seznamy přihlášených - Sprint, Endurance, Formule

Zvláštní ustanovení, předběžný časový harmonogram, prováděcí ustanovení č.1 a č.2, a startovní listiny

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler