Pátek v Brně

Pátek v Brně

Na brněnském Masarykově Automotodromu se dnes naplno roztočila kola závěrečného víkendu ESET V4 Cupu sezóny 2014. Počasí si na necelou stovku jezdců připravilo vytrvalý déšť a teploty, které se pohybovaly na hranici 12-ti stupňů.

Časový harmonogram zaplnily ranní volné testy a jednu hodinu po poledni již následovaly čtyři kvalifikace, jejichž výsledky naleznete níže.

Fakta dne:
- v průběhu dne se na dráze představilo 90 vozů (19 ve vytrvalosti, 25 ve velkém sprintu, 29 v malém sprintu a 17 formulí)
- z brněnského víkendu odstoupil po havárii v testech Jakub Knoll
- nejrychlejší čas dne 2:06.604 zajel Christof von Grünigen s Formulí Master

Výsledky prvních kvalifikací:

ESET SPRINT
1. Robert Šenkýř - Racing Trevor - 2:14.094
2. Miroslav Konopka - ARC Bratislava - 2:14.176
3. Lubomír Jakubík - RPD Racing - 2:18.046

ESET SPRINT -3.500
1. Samuel Sládečka - Šenkýř Motorsport - 2:22.766
2. Petr Kačírek - Duck Racing - 2:23.218
3. Tomáš Erdelyi - Šenkýř Motorsport - 2:26.742

ESET SPRINT -2.000
1. Marek Fried - KT Motorsport - 2:27.367
2. Petr Mandelík - KT Motorsport - 2:30.789
3. Peter Schober - Procar Motorsport - 2:32.697

ESET SPRINT TWC
1. Zoran Poglajen - AK Lamko - 2:35.220
2. Mladen Lalušič - Lema Racing - 2:35.563
3. Tim Gabor - Apex Racing - 2:35.790

ESET ENDURANCE
1. Jakubík Lubomir/Vorba Michael - 2:18.394
2. Kubas J./Bárta Attila - 2:19.165
3. Valášek Milan/Horňák Miro - 2:23.842

ESET ENDURANCE -3.500
1. Valášek Milan/Horňák Miro - 2:23.842
2. Kusín Marcel/Válek Petr - 2:24.170
3. Skalický Daniel/Kačírek Petr - 2:26.268

ESET ENDURANCE -2.000
1. Fried M./Levíček P./Kusý T. - 2:25.172
2. Mandelík Petr/Levíček Petr - 2:31.849
3. Lalusič Mladen/Bulatovč Dejan - 2:35.260

ESET ENDURANCE TWC
1. Lalusič Mladen/Bulatovič Dejan - 2:35.260
2. Ahrens Alf/Rubow Manuel - 2:36.060
3. Peyer Stephan/Finkbohner Wani - 2:36.788

ESET L21 FORMULA
1. Christof von Grünigen - Daltec Racing - 2:06.604
2. Jakub Smiechowski - Inter Europol - 2:09.452
3. Florian Schnitzenbaumer - Franz Wöss Racing - 2:10.041

ESET L21 FORMULA 3
1. Jakub Smiechowski - Inter Europol - 2:09.452
2. Florian Schnitzenbaumer - Franz Wöss Racing - 2:10.041
3. Franz Wöss - Franz Wöss Racing - 2:10.611

ESET L21 FORMULA RENAULT 2.0
1. Josef Záruba - China BRT - 2:11.593
2. David Freiburghaus - Inter Europol - 2:12.056
3. Max Biedermann - Inter Europol - 2:12.115

ESET L21 FORMULA JUNIOR
1. Tomáš Chabr - Chabr Motorsport - 2:12.386
2. Tomáš Chabr jr. - Chabr Motorsport - 2:13.104

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler