Páteční kvalifikace pro Rosinu, Frieda a von Grünigena

Páteční kvalifikace pro Rosinu, Frieda a von Grünigena

Za vytrvalého deště a teplot atakujících hranici 15 stupňů Celsia se na maďarském Hungaroringu uskutečnily kvalifikace na první závody letošního ročníku ESET V4 Cupu.

V průběhu odpoledne se na trati postupně vystřídali jezdci všech čtyř kategorií závodů ve sprintu, tedy SPRINT +2.000, SPRINT -2.000, ESET Formula a nově vypsané kategorie ESET TWC. Do kvalifikačního klání v této nové kategorie, zasáhlo celkem 13 jezdců, z nichž nejrychlejší byl slovenský závodník Miroslav Horňák s Renaultem Clio (Horňák Motorsport).

V kategorii ESET Sprint se o vítězství podělili Štefan Rosina (Racing Trevor) a Marek Fried (KT Motorsport) a v kategorii ESET Formula vybojoval úvodní pole position Švýcar Cristof von Grünigen, který s formulí Master stanovil nejrychlejší čas dnešního dne - 2:06.455.

Výsledky kvalifikací:

ESET SPRINT

ESET GT3
1. Štefan Rosina – 2:07.618 – BMW Alpina B6 GT3
2. Atila Barta – 2:14.536 – BMW Alpina B6 GT3
3. Jakub Knoll – 2:20.778– Mercedes 197 SLS AMG GT3

ESET +3.500
1. Štefan Rosina – 2:07.618 – BMW Alpina B6 GT3
2. Marek Fried – 2:14.165 – Lotus Evora GT-R
3. Attila Barta – 2:14.536 – BMW Alpina B6 GT3

ESET -3.500
1. Marcel Müller – 2:18.687 – SEAT León Supercopa
2. Daniel Skalický – 2:20.421 – BMW M3 GTR
3. Tomáš Erdelyi – 2:23.095 – BMW M3 GTR

ESET GTC
1. Peter Vančo – 2:16.940 – Ferrari 458 Challenge
2. Tomas Kukucka – 2:21.221– Ferrari 458 Challenge
3. Jozef Jakubik – 2:23.460 – Ferrari 458 Challenge                        

ESET -2.000
1. Marek Fried – 2:18.692 – Lotus Exige
2. Petr Mandelík – 2:24.781 – Lotus Exige GT-R
3. Miro Horňák – 2:25.345 – Renault Clio Cup RS III

ESET TWC
1. Miro Horňák – 2:25.345 – Renault Clio Cup RS III
2. Daniel Skalický – 2:29.257 – Škoda Octavia Cup
3. Maciej Szkudlarek – 2:29.474 – Renault Clio Cup RS III

ESET FORMULA
1. Christof von Grünigen – 2:06.455 – Formula Master
2. Christian Malchárek – 2:12.890 – Formula Renault
3. Gabriela Jílková – 2:17.496 – Formula Renault

ESET F-Junior
1. Tomáš Chabr – 2:25.654 – Van Diemen 05
2. Jaroslav Pospíšil – 2:31.144 – Tomis 03
3. Branislava Lapínová – 2:53.099 – Formula Gloria

ESET F-Renault
1. Christian Malchárek – 2:12.890 – Formula Renault
2. Gabriela Jílková – 2:17.496 – Formula Renault
3. Oliver Ofner – 2:20.212


Sobotní harmonogram:

8:00 - ESET ENDURANCE - kvalifikace
10:10 - ESET SPRINT -2.000 - 1. závod
11:00 - ESET SPRINT +2.000 - 1. závod
14:55 - ESET Formula - 1. závod
15:45 - ESET ENDURANCE - závod

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler