Páteční kvalifikace pro Rosinu, Frieda a von Grünigena

Páteční kvalifikace pro Rosinu, Frieda a von Grünigena

Za vytrvalého deště a teplot atakujících hranici 15 stupňů Celsia se na maďarském Hungaroringu uskutečnily kvalifikace na první závody letošního ročníku ESET V4 Cupu.

V průběhu odpoledne se na trati postupně vystřídali jezdci všech čtyř kategorií závodů ve sprintu, tedy SPRINT +2.000, SPRINT -2.000, ESET Formula a nově vypsané kategorie ESET TWC. Do kvalifikačního klání v této nové kategorie, zasáhlo celkem 13 jezdců, z nichž nejrychlejší byl slovenský závodník Miroslav Horňák s Renaultem Clio (Horňák Motorsport).

V kategorii ESET Sprint se o vítězství podělili Štefan Rosina (Racing Trevor) a Marek Fried (KT Motorsport) a v kategorii ESET Formula vybojoval úvodní pole position Švýcar Cristof von Grünigen, který s formulí Master stanovil nejrychlejší čas dnešního dne - 2:06.455.

Výsledky kvalifikací:

ESET SPRINT

ESET GT3
1. Štefan Rosina – 2:07.618 – BMW Alpina B6 GT3
2. Atila Barta – 2:14.536 – BMW Alpina B6 GT3
3. Jakub Knoll – 2:20.778– Mercedes 197 SLS AMG GT3

ESET +3.500
1. Štefan Rosina – 2:07.618 – BMW Alpina B6 GT3
2. Marek Fried – 2:14.165 – Lotus Evora GT-R
3. Attila Barta – 2:14.536 – BMW Alpina B6 GT3

ESET -3.500
1. Marcel Müller – 2:18.687 – SEAT León Supercopa
2. Daniel Skalický – 2:20.421 – BMW M3 GTR
3. Tomáš Erdelyi – 2:23.095 – BMW M3 GTR

ESET GTC
1. Peter Vančo – 2:16.940 – Ferrari 458 Challenge
2. Tomas Kukucka – 2:21.221– Ferrari 458 Challenge
3. Jozef Jakubik – 2:23.460 – Ferrari 458 Challenge                        

ESET -2.000
1. Marek Fried – 2:18.692 – Lotus Exige
2. Petr Mandelík – 2:24.781 – Lotus Exige GT-R
3. Miro Horňák – 2:25.345 – Renault Clio Cup RS III

ESET TWC
1. Miro Horňák – 2:25.345 – Renault Clio Cup RS III
2. Daniel Skalický – 2:29.257 – Škoda Octavia Cup
3. Maciej Szkudlarek – 2:29.474 – Renault Clio Cup RS III

ESET FORMULA
1. Christof von Grünigen – 2:06.455 – Formula Master
2. Christian Malchárek – 2:12.890 – Formula Renault
3. Gabriela Jílková – 2:17.496 – Formula Renault

ESET F-Junior
1. Tomáš Chabr – 2:25.654 – Van Diemen 05
2. Jaroslav Pospíšil – 2:31.144 – Tomis 03
3. Branislava Lapínová – 2:53.099 – Formula Gloria

ESET F-Renault
1. Christian Malchárek – 2:12.890 – Formula Renault
2. Gabriela Jílková – 2:17.496 – Formula Renault
3. Oliver Ofner – 2:20.212


Sobotní harmonogram:

8:00 - ESET ENDURANCE - kvalifikace
10:10 - ESET SPRINT -2.000 - 1. závod
11:00 - ESET SPRINT +2.000 - 1. závod
14:55 - ESET Formula - 1. závod
15:45 - ESET ENDURANCE - závod

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)