Páteční dění na poznaňském Tóru obstaraly kvalifikace

Páteční dění na poznaňském Tóru obstaraly kvalifikace

Tór Poznaň leží na západním okraji pátého nejlidnatější město Polska a po Hungaroringu a Red Bull Ringu je třetím okruhem, na který zavítali jezdci ESET V4 Cupu, aby zde svedli další kolo bitev o pohárové body sezóny 2014.

Páteční program si pro jezdce ESET V4 Cupu nachystal hned čtyři kvalifikační klání, ve kterých se rozhodlo o držitelích pole position pro sobotní závody.

V Poznani dnes vládly proměnlivé podmínky a tak byly kvůli četným přeháňkám odjety všechny kvalifikace na mokré trati. V kategorii SPRINT -2.000 si nejlépe vedl Maciej Szkudlarek s vozem Renault Clio, který se do výsledkové listiny zapsal časem 1:56.564. Pole position ve "velkém" sprintu vybojoval další domácí jezdec Piotr Krawczyk s Mercedesem SLS (1:34.141) a ve vytrvalosti si nejrychlejší kolo připsal Miro Konopka se svým synem Maťo Konopkou (Porsche GT3 R/1:37.429).

Mezi piloty formulových monopostů se nejlépe dařilo Christofu von Grüningenovi (Daltec Racing), který s formulí Master zajel nejrychlejší kolo za 1:36.843 a to navzdory poškozeném přednímu přítlačnému křídlu. Ve třídě litrových formulí si autorství nejrychlejšího času připsal Nikolaj Rogiuve z týmu Křenek Motorsport (Gloria C8F/1:49.962).

Výsledky kvalifikací:

ESET SPRINT -2.000 / ESET TWC
1. Maciej Szkudlarek - 1:56.564
2. Marek Rzepecki - Basenhurt A&T Racing Team - 1:57.580
3. Stephen Peyer - Carpek Service - 2:00.272

ESET SPRINT +2.000
1. Piotr Krawczyk - Premium Motorsport Poland - 1:34.141
2. Jakub Knoll - Charouz Racing System - 1:36.813
3. Robert Šenkýř - Trevor Racing - 1:37.498

ESET L-21 Formula
1. Christof von Grünigen - Daltec Racing - 1:36.843
2. Jakub Smiechowski - Inter Europol - 1:48.891
3. Nikolaj Rogiuve - Křenek Motorsport - 1:49.962

ESET Endurance
+3.500 - Konopka/Konopka - ARC Bratislava - 1:37.429
-3.500 - Skalický/Kačírek - Duck Racing - 1:49.540
-2.000 - Pekař/Germaziak - Carpek Service - 1:49.672

Sobotní harmonogram:

12:00 - ESET SPRINT -2.000 - 1. závod
12:50 - ESET SPRINT +2.000 - 1. závod
13:40 - ESET L-21 FORMULA -2.000 - 1. závod
17:00 - ESET ENDURANCE - závod

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2017

23. 4. Hungaroring
20. 5. Red Bull Ring
18. 6. Most
20. 8. Slovakia Ring

10. 9. Brno
24. 9. Cerklje (Twingo Cup)
8. 10. Most (Twingo Cup)

ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Toth

D4+3500
Richard Chlad jr.

GTC
Josef Záruba

Endurance

Robert Šenkýř

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki

F4
Václav Šafář

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering

Cruze Cup
Pirmin Weixler