O vítězi Endurance závodu rozhodlo 0,216s

O vítězi Endurance závodu rozhodlo 0,216s

Vítězství v závodě ESET Endurance na Slovakia Ringu vybojovala posádka Patrik Tkáč / Andrej Studenič s vozem Ferrari 458 Italia v barvách týmu Dino&Co Racing Team by MenX. Tkáč se Studeničem v závěru dvouhodinového závodu sváděla neutuchající souboj s týmovými kolegy Lubomírem Jakubíkem a Michaelem Vorbou (RPD Racing by MenX). Po nekončícím boji nakonec projel cílem na prvním místě Andrej Studenič před Michaelem Vorbou. Po ujetých 55-ti kolech dělilo tyto dva jezdce na cílové pásce pouhopouhých 0,216 vteřiny.

Třetí místo vybojoval rodinný tandem Miroslav Konopka / Maťo Konopka z týmu ARC Bratislava (Porsche), za kterým se ve výsledkové listině dále zařadili Peter Vančo s Tomášem Kukučkou (Dino&Co Racing Team by MenX) a Boleslav Waszek s Dennisem Waszkem (Flex Motorsport).

Šesté místo absolutně a první místo ve třídě -3.500 vybojovala posádka týmu Duck Racing Daniel Skalický s Lumírem Firlou (BMW M3). Stříbro v této kategorii brali Marcel Kusín s Petrem Válkem (BMW M3/K&K Racing Válek Autosport) a pohár za třetí místo si ze Slovakia Ringu odváží posádka týmu Racing ADS ve složení Milan Valášek / Zbyněk Buchta (Ginetta G50).

Třídu -2.000 ovládli jezdci týmu KT Motorsport Petr Mandelík s Petrem Levíčkem, kteří zvítězili před posádkou týmu Basenhurt A&T Racing Team - Marek Rzepecki a Maciej Pietrzak.

V DIVIZI 5 si pak pro vítězství dojeli rakušani Willy Gruber s Jurgenem Gullertem s vozem Radical SR3. 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)