Nejrychlejším mužem ESET TWC v kvalifikaci byl Jaka Marinšek

Kvalifikaci skupiny TWC 1 na zítřejší pětadvacetiminutový závod na maďarském okruhu Hungaroring vyhrál Tim Stupple s Chevroletem Cruze. V poháru Twingo se radoval Pirmin Weixler. V TWC2 se na novém asfaltovém povrchu nejlépe dařilo Jaku Marinsekovi, Bostjanovi Avbeljimu a Milanu Häringovi.

V poháru Cruze měl jasně navrch Němec Tim Stupple z týmu Pfister-Racing, který ve čtvrtém kole zajel osobní maximum 2:23.468. Téměř vteřinovou ztrátu nabral druhý Švýcar Robert Natau z týmu RAVENOL Racing. První kvalifikační trojku doplnil Stupplův stájový kolega Wolfgang Kriegl, jemuž se podařilo zajet čas 2:24.882. Čtvrté místo si vyjel Christian Neiss a první pětku uzavřel Markus Gross.

V poháru Twingo se v paddocku sešlo rovných dvanáct vozů. Vítězem kvalifikace se stal Pirmin Weixler z týmu FormulaSTAR časem 2:29.980. V zítřejším závodě to ale nebude mít jednoduché, neboť český jezdec Jan Midrla ze slovinského týmu LEMA Racing za ním zaostal jen o 0.451 vteřiny. Aleš Buzga ze skvadry AK Lamko pak ztrácel další dvě desetiny. Na čtvrtém a pátém místě skončili Tomasz Trček a Luka Glazer.

Hned po TWC1 následovala kvalifikace TWC2 třídy TCN2 společně se třídou Renault Clio Cup III a IV. Nejrychlejší čas 1:56.487 a tím pádem první místo v TWC2 si vyjel Jaka Marinšek se Seatem Leon. Jeho týmový kolega z týmu LEMA Racing Igor Stefanovski byl o čtyři desetiny vteřiny pomalejší. První trojku uzavřel Carol Wittke z Carpek Service.

Se čtvrtou generací Renaultu Clio byl nejrychlejší Boštjan Avbelj (2:02.684), čímž dokonal dvojitý úspěch týmu LEMA Racing. Zoltan Levai z domácího týmu Apex Racing byl pomalejší o tři desetiny. Třetí místo vybojoval Bela Csiszer z týmu M&M Racing.

Nejrychlejší Clio třetí generace vodil po trati Milan Häring z týmu Carpek Service. Jeho nejbližším soupeřem byl krajan Lukáš Uxa, jemuž na první místo chyběla rovná vteřina. Rakouský jezdec Martin Fischer z týmu MSC Rottenegg skončil na třetím místě.