Nedělní kvalifikace ESET V4 Cupu

Kvalifikace ve sprintu pro Antonína Herbecka a Marka Frieda

Program závodního víkendu ESET V4 Cupu na mosteckém autodromu pokračoval v neděli ráno kvalifikacemi pro odpolední závody DIVIZE 4 ve sprintu.

V kategorii nad 2.000 ccm byl nejrychlejší Antonín Herbeck s vozem Pagani Zonda (Rock Media), který zajel nejrychlejší kolo za 1:33.140. O 1,18s pomalejší byl Dennis Waszek s Ferrari F 430 v barvách týmu Flex Motorsport.

Druhou řadu na startovním roštu vybojovali jezdci s vozy Ferrari 458 Italia Lubomír Jakubík (1:36.282/RPD Racing by Menx) a Patrik Tkáč (1:36.382/ Dino&Co Racing Team by Menx). Ze třetí řady odstartuje polský závodník Piotr Krawczyk s Mercedesem SLS (1:36.502/Premium Motortsport) a Miroslav Konopka, který ze svým Porsche 997 (ARC Bratislava) zajel nejrychlejší kolo za 1:38.472.

Na sedmém místě se umístil nejrychlejší jezdec třídy do 3.500 ccm Rober Šenkýř s vozem BMW M3 (1:38.930/Šenkýř Motorsport). Pomyslné druhé místo v této třídě vybojoval s časem 1:42.247 Petr Kačírek (Duck Racing/BMW M3) a trojici nejrychlejších doplnil Radim Michálek z týmu K&K Racing (1:43.454/BMW Z4).

Kvalifikaci DIVIZE 4 do 2.000 ccm ovládli jezdci týmu KT Motorsport Marek Fried (1:44.881) a Petr Mandelík (1:45.927), kteří startují s vozy Lotus Exige. Třetí nejrychlejší byl s časem 1:46.781 František Došek s Peugeotem 208 (Peugeot Došek). Pořadí na dalších třech místech pak vypadalo následovně: Petr Mužík 1:49.126, Ondřej Fekete 1:50.875 a Vladimír Ostaševski jun. 1:51.671.

Kvalifikaci formulí vyhráli Christof von Grünigen a Tomáš Chabr

Kvalifikační trénink formulové DIVIZE 2 a 3 vyhráli Christof von Grünigen a Tomáš Chabr. Švýcar von Grünigen byl ze svou formulí Master o 0,766s rychlejší než vítěz včerejšího závodu Christopher Höher s Dallarou, autorem třetího nejrychlejšího času se stal Enrico Milani, který startuje rovněž s monopostem Dallara.

Švýcarští jezdci ve službách českých týmů obsadili páté, resp. jedenácté místo – David Freiburghaus (SBM Motorsport) 1:33.271 a Simon Stoller (Křenek Motorsport) 1:35.315.

Kvalifikaci DIVIZE 3 vyhrál vítěz včerejšího závodu, Tomáš Chabr (1:35.896), před Antonínem Susem (1:36.952) a Jaroslavem Pospíšilem (1:38.324).