Mostecký závodní víkend odstartoval

Mostecký závodní víkend odstartoval

Na Autodromu v Mostě dnes odstartoval třetí závodní víkend ESET V4 Cupu sezóny 2015. Po zastávce na Salzburgringu, kde startovali pouze jezdci pohárové kategorie ESET TWC, se do Mostu sjelo již kompletní pole jezdců a vozů všech čtyř kategorií. Tedy Sprintu, TWC, Endurance a Formulové monoposty.

V pátek byly na programu kvalifikace a tréninky a tak si krátce zrekapitulujme, jak první den probíhal.

Vše odstartovala kvalifikace Sprint + 2000, ve které byl nejrychlejší slovenský závodník Štefan Rosina s BMW Alpina týmu Racing Trevor. Rosina zajel nejrychlejší kolo za 1:35.076, čímž o 0,101s porazil jezdce týmu Šenkýř Motorsport Jakuba Knolla, který se v ESET V4 Cupu představí opětovně s BMW Z4. Autorství třetího nejrychlejšího času si pak připsal další slovenský matador Miroslav Konopka s Porsche (ARC Bratislava/1:38.826).

V "malém" Sprintu pak pole position vybojoval nováček Jakub Wyszomirski s Hondou CR-Z (1:52.483), za kterým se ve výsledkové listině umístil David Šuster (Alfa Romeo 156/AK Olimpija).

Dále následovali oddělené kvalifikace pohárové kategorie TWC. Ta je v Mostě poprvé rozdělena do dvou samostatných závodů a ze zisku prvních míst se radovali Tomáš Pekař (Renault Clio IV/Carpek Service), Milan Haering (Renault Clio III/Carpek Service) Martin Fischer (Mitsubishi Colt/MSC Rottenegg), Max Kottmayr (Chevrolet Cruze/Ravenol Racing) a Peter-Conradin Schreiber (Renault Twingo/Křenek Motorsport).

Poslední kvalifikační klání, čekalo v podvečer na jezdce kategorie Endurance, kterou ovládli Štefan Rosina s Lubomírem Jakubíkem (BMW Alpina/1:36.696/Racing Trevor), před Robertem Šenkýřem a Petrem Kačírkem, kteří se spolu premiérově představují za volantem BMW Z4 GT3 (Šenkýř Motorsport/1:36.737).

Petr Kačírek uspěl i ve třídě -3.500, kde vyhrál s Danielem Skalickým (Duck Racing/1:44.325) a mezi jezdci kategorie TWC se blýsknul skvělým časem 1:53.478 syn ex-pilota Formule 1 Kurta Ahrense - Alf Ahrens s Renaultem Clio III.

Kompletní výsledky naleznete zde

Sobotní program již počítá s jedním závodem všech kategorií. Vše začne v 9:15 závodem TWC skupiny A, a dění bude zakončeno v 18:00 šachovnicovou vlajkou při vytrvalostním závodě.

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)