Maciej Szkudlarek navyšuje svůj náskok

Druhý srpnový víkend pokračoval pátým dějstvím ESET Touren Wagen Cup na Autodromu v Mostě. Vítězství ve dvou víkendových závodech si připsali Zoran Poglajen a Maciej Szkudlarek.

První závod ovládl slovinský jezdec Zoran Poglajen se čtvrtou generací Renaultu Clio s náskokem více jak desíti sekund před druhým Stephenem Peyerem z týmu Křenek Motorsport, jenž disponuje o generaci starším vozem. Třetí místo uhájil s totožným vozem Maciej Szkudlarek.

Druhý závod na mosteckém autodromu byl o poznání dramatičtější. V posledním kole došlo při předjíždění pomalejších vozů k větší strkanici, ze které vyšel jako vítěz Polák Szkudlarek, jenž zvítězil rozdílem pouhé sekundy před druhým Poglajenem. Třetí místo vybojoval Tomasz Rzepecki.

I po mosteckém závodním víkendu se na čele ESET TWC drží Maciej Szkudlarek s 83,33 body. Na druhé místo se vyhoupl Martin Fischer s 68,82 body, na kterého ztrácí necelé 4 body Antonio Citera (64,71).

Tabulku ESET TWC ENDURANCE vyhrála posádka německého týmu JAS Autoteile ve složení Alf Ahrens a Jens Löehnig, před Alfredem Kramerem/Tomaszem Trckem a Tomaszem a Markem Rzepeckim. V tabulce průběžného hodnocení vedení patří se 17ti body posádce Sebastian Kolakowski a Marcin Kiwak před slovincem Tomasem Trckem (16,7).