Kvalifikace ESET V4 Cupu v Mostě

Kvalifikace ESET V4 Cupu v Mostě

V pátek odpoledne se naplno roztočila kola pátého závodního víkendu ESET V4 Cupu, jehož dějištěm je poprvé v letošním roce Česká Republika. Po závodech na Hungaroringu, Red Bull Ringu, Poznani a Salzburgringu zamířila středoevropská okruhová elita na 4.212 dlouhou trať v Mostě.

Po ranních testech odstartovala ostré závodní dění první kvalifikace malého sprintu, ve které si s časem 1:44.600 zajistil pole position Petr Mandelík s vozem Lotus Exige GT-R. Druhý nejrychlejší čas 1:47. 034 zajel František Došek s Peugeotem a autorství třetího nejrychlejšího kola si připsal rakouský závodník Peter Schober s BMW (1:52.031).

V kategorii ESET TWC, tedy ve třídě pohárových vozů, si nejlépe vedl Slovinec Zoran Poglajen (1:52.990/Renault Clio Cup IV), kterého ve výsledkové listině následují Stephen Peyer (1:53.397/Renault Clio Cup III) a Andrej Makarovic (1:55.013/Renault Clio Cup IV).

V kvalifikaci na první sobotní sprint třídy +2.000 si nejlépe počínal leader průběžného pořadí Jakub Knoll, jež se svým Mercedesem SLS GT3 (Charouz Racing System) dokázal zajet nejrychlejší kolo za 1:34.456. S časem 1:39.621 si při svém prvním letošním startu v závodech sprintu dokázala zajistit první řadu také Marcel Kusín s Ferrari 430 GT (K&K Racing Team) a trojici nejrychlejších uzavřel slovenský matador Miroslav Konopka s Porsche 997 (1:40.165/ARC Bratislava).

Z pole position třídy -3.500, ve které v Mostě startují pouze jezdci s vozy BMW M3 GTR, odstartuje do zítřejšího prvního závodu jezdec týmu Šenkýř Motorsport Samuel Sládečka 1:40.493, za kterým budou na roštu stát Petr Kačírek (1:41.381/Duck Racing) a Tomáš Erdelyi (1:41.433/Šenkýř Motorsport).

 Ve druhé části pátečního odpoledne pak přišla na řadu kvalifikace formulových monopostů, na kterou bezprostředně navázalo kvalifikační klání na sobotní vytrvalostní závod.

Mezi jezdci formulových monopostů si svou letošní šestou poleposition vybojoval jezdec týmu Daltec Racing Christof von Grünigen s formulí Master (1:29.659). Druhý a třetí nejrychlejší čas si připsali jezdci týmu Jo Zeller Racing Thomas Amweg (1:30.312) a Marcel Tobler (1:31.021) (oba startují s monopostem Dallara).

Jezdcům litrových formulí, kraloval domácí Tomáš Chabr (1:35.713), za kterým se ve výsledkové listině seřadili Jaroslav Pospíšil (1:39.532) a Tomáš Chabr jr. (1:41.432).

Ve vytrvalosti odstartují z pole position díky času 1:40.773 jezdci týmu ARC Bratislava Miroslav a Maťo Konopkovi (Porsche 997). Druhý nejlepší výsledek 1:40.814 si připsali Petr Vacík a Jakub Klobása s vozem Ferrari F430 v barvách týmu X Tuning Racing.

Pole position dalších tříd:
-3.500 - Daniel Skalický / Petr Kačírek - BMW/Duck Racing - 1:42.667
-2.000 - Petr Mandelík / Petr Levíček - Lotus Exige/KT Motorsport - 1:44.497
TWC - Jens Loehnig / Alf Ahrens - Renault Clio/JAS Autoteile - 1:52.617  

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)