Jezdce ESET Renault Twingo Cupu čeká horký víkend v Grobniku

Jezdce ESET Renault Twingo Cupu čeká horký víkend v Grobniku

Jezdci ESET V4 Cupu, přesněji Twingo Cupu, tento víkend vyrazí na chorvatský okruh Grobnik nedaleko Rijeky, kde absolvují letošní třetí podnik. Jako lídr přijede na autodrom Grobnik Slovinec Gašper Dernovšek, jenž v Twingo Cupu navazuje na výborné výsledky svého krajana Boštjana Avbelje.

Letní teploty se v Chorvatsku pohybují většinou nad hranicí 30°C a nejdůležitější proto bude zvolit správnou taktiku, protože pneumatiky dostanou pořádně zabrat.

Do chorvatského Grobniku, který je pro Dernovšaka prakticky domácí tratí, dorazí samozřejmě i jeho největší rival a vítěz tří závodů, Němec Pirmin Weixler, jehož ve druhém voze týmu FormulaStar doplní loňský vítěz Clio Cupu III Milan Häring ze Švýcarska.

Jako domácí závod však Grobnik nepojímá pouze Gašper Dernovšek, ale prakticky všichni slovinští jezdci ve startovním poli: průběžně třetí Aleš Bužga, Tomaž Trček, Luka Glazer, Tom Alexander Gruenfeld, Jure Marinšek, Luka Kováč a Andrej Makarovič.

Tito všichni jsou i díky častým zimním testům na 4.168 metrů dlouhé trati jako doma a nadcházející dva víkendové závody tak budou zcela jistě patřit k těm nejlepším v celé letošní sezoně. 

ESET Mistrovství Slovenské republiky 2018

27.–29. 4. Hungaroring
18.–20. 5. Red Bull Ring
4.–5. 8. Grobnik
17.–19. 8. Slovakia Ring
8.-9. 9. Brno
ESET V4 Cup - Slovakia Ring in TV
 
25. 8. 2017 › 22:30 - Nova Sport 1
26. 8. 2017 › 07:25 - Nova Action 
26. 8. 2017 › 21:45 - Nova Sport 1 
26. 8. 2017 › 23:00 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 18:15 - Nova Sport 2
27. 8. 2017 › 19:00 - Nova Sport 1
28. 8. 2017 › 17:00 - Nova Sport 2
29. 8. 2017 › 22:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 15:00 - Nova Sport 1
30. 8. 2017 › 18:30 - Nova Sport 1
31. 8. 2017 › 12:50 - Nova Sport 2
02. 9. 2017 › 13:00 - Nova Sport 1

2017 ESET CHAMPIONS

ESET V4 Cup
Jakub Knoll (CZ/ENG)

D4-1600
Martin Hlavna (CZ/ENG)

D4-2000
Zoran Poglajen (CZ/DE)

D4-3500
Csaba Tóth (CZ/ENG)

D4+3500
Richard Chlad jr. (CZ/ENG)

GTC
Josef Záruba (CZ/ENG)

Endurance

Robert Šenkýř (CZ/ENG)

F3
Sandro Zeller (CZ/DE)

F3 Trophy
Bartolomiej Mirecki (CZ/ENG)

F4
Václav Šafář (CZ)

F4 Trophy
Filip Turek (CZ)

Clio Cup IV
Zoran Poglajen (CZ/DE)

Clio Cup III
Milan Haering (CZ/DE)

ESET Tourenwagen Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)

Cruze Cup
Pirmin Weixler (CZ/ENG)

Twingo Cup
Matthias Lodi (CZ/ENG)