Invicta Epilog: závěr sezóny v režii Ferrari

Epilog ovládlo Ferrari týmu Scuderia, favorit po technických problémech nedojel

Tým Scuderia Praha suverénně zvítězil v závěrečném podniku sezony na Masarykově okruhu Invicta Epilogu. S vozem Ferrari 458 dokázali najet za šest hodin 169 kol představujících víc jak devět set kilometrů. Druhý skončil rakouský G Private Racing s vozem Mercedes SLS AMG, na třetím místě K&K Racing opět s Ferrari. Souboj o druhé místo byl – vzhledem k délce závodu – poměrně těsný, oba vozy v cíli dělilo jediné kolo.

Favorit – posádka Rock Media Motors s vozem Pagani Zonda závod kvůli technickým problémům nedokončila. Přestože na začátku závodu zajížděl jasně zelený vůz časy až o šest vteřin rychlejší než konkurence a jako jediný dokázal stlačit čas na jedno kolo pod symbolické dvě minuty, po sérii závad vrcholících požárem motoru tým ze závodu odstoupil. Do cíle nedojela ani další favorizovaná posádka GRT Grasser Racing Team s Lamborgini Gallardo, která zničila na trati pneumatiku.

Do 3500 ccm
V kubatuře do 3500 kubíků kralovala trojice vozů BMW. Nejrychlejší byla posádka Kačírek – Skalický – Suchý – Firla, následovala dvojice BMW týmu Šenkýř Motorsport. Za volantem toho rychlejšího se střídala posádka Šenkýř – Deák – Vrečka – Vencálek, třetí vůz v pořadí pilotovali Líbal s Braunem doplnění opět Vencálkem a Vrečkou.

Do 2000 ccm
V nejslabší kubatuře se na čele závodu usídlila dvojice vozů Lotus týmu KT Motorsport. Rychlejší nakonec byl Lotus Exige posádky Fried – Bareš – Rhomberg před posádkou Mandelík – Kusý – Záruba. Oba vozy dělily v cíli čtyři kola, třetí posádka – vůz IP Racing novopečených českých mistrů Valáška a Buchty dokončil na třetím místě se ztrátou dalších dvou kol.