Epilog aneb brněnské loučení se sezónou

I při letošním Epilogu se potvrdilo, že rychlost není vše a že vytrvalostní závody rozhoduje především spolehlivost vozu. S tou se již pár sezón potýká tým Rock Media Motors s vozem Pagani Zonda. Tento velmi rychlý vůz, který mnohokrát dokázal konkurovat i speciálům ze série DTM, vydržel při včerejším šestihodinovém závodě jet bez problémů jen v první hodině a od té doby strávil více času v boxech než na trati. Působení posádky Herbeck/Kaufmann v závodě skončilo pár minut před koncem třetí hodiny závodu, kdy vůz postihl požár motoru a na trať musel vyjet safety car.

Druhý největší favorit na vítězství, rakouská posádka Ortlieb/Sagmeister/Grasser s Lamborghini Gallardo, byla ze závodu diskvalifikována, poté co po dvou hodinách musel být vůz odstaven na rovince před Schwantzovou zatáčkou pro defekt kola. Vůz byl za pomoci traťových komisařů odtažen do boxů, což znamenalo, že do závodu se již vrátit nemůže. Lamborghini Gallardo se ale do závodu po výměně kola vrátilo a tak po pár kolech viděla rakouská posádka černou vlajku, což znamenalo pro toto trio konečnou v šestihodinovém závodě.

První dvě hodiny závodu se počítaly do průběžného pořadí MMČR a nejvíce bodů, tedy 25, získalo duo Miro Konopka/Matěj Konopka s Porsche GT3R. Miro Konopka se díky tomuto vítězství stal celkovým vítězem vytrvalostního mistrovství České republiky Divize 4 ve třídě nad 3,5 litrů. Druhé místo po dvou hodinách obsadila posádka týmu Scuderia Praha – Jakubík/Pergl/Vorba s italským vozem Ferrari 458 GT3. Vítěz, Miro Konopka, startoval také ve druhé posádce svého týmu ARC Bratislava společně s Andrejem Studeničem. Tato dvojice skončila po dvou hodinách na celkovém třetím místě.

Třídu do 3500 ccm vyhrálo duo Kačírek/Suchý s BMW M3 GTR a ve třídě do 2 litrů triumfovala posádka Fried/Bareš se žluto-zeleným Lotusem Exige.

Z celkového vítězství po šesti hodinách se mohlo radovat trio Jakubík/Pergl/Vorba, které po celých šest hodin zajíždělo konstatní časy. Posádka se svým Ferrari dokázala během šesti hodin objet brněnský Masarykův okruh celkem 169krát. Trojice Pfefferkorn/Peham/Grünert s Mercedesem Benz AMG GT3 skončila se ztrátou čtyř kol na místě druhém. Ryze česká posádka Kusín/Tesařík/Waszek dojela do cíle na místě třetím.

Modré BMW M3 GTR posádky Kačírek/Skalický/Suchý/Firla dojelo do cíle ve třídě do 3500 ccm na místě prvním. Na stupně vítězů se dostaly také obě posádky týmu Šenkýř Motorsport, konkrétně Šenkýř/Deák/Vrečka/Vencálek a Líbal/Braun/Vencálek/Vrečka stejně jako vítězná posádka s BMW M3 GTR.

Třídu do 2 litrů ovládl tým KT Motorsport s vozy Lotus Exige. První místo obsadilo trio Fried/Bareš/Rhomberg a čtveřice Mandelík/Kusý/Záruba/Zahradníček dojela se čtyřkolovou ztrátou na místě druhém. Třetí skončil již jistý mistr třídy do 2000 ccm Milan Valášek, který pilotoval Renault Clio RS společně se Zbyňkem Buchtou.

V cíli bylo klasifikováno 13 vozů, nejvíce, konkrétně šest, ve třídě nad 3500 ccm.

autor: Michal Sedlák