Do ESET Clio Cupu se přihlašují první soutěžící

Do nově vypsaného ESET Clio Cupu se již přihlašují první soutěžící.

Jedním z oznámených týmů je český tým Auto Kout Centrum, který se dvěma švýcarskými jezdci Wani Finkbohnerem a Stephanem Peyerem bude startovat jak ve Sprintech, tak i ve vytrvalosti.

Wani Finkbohner se v minulosti již několikrát představil v MMČR v okruhových závodech. V roce 1999 vybojoval Finkbohner s týmem Křenek Motorsport triumf v oblíbeném poháru Škoda Pick Up Freestyle Cup. V závodech DIVIZE 3 startoval s formulí FiKS a za týmového partnera měl dalšího úspěšného závodníka Adama Kouta, který se bude v letošním roce starat o chod celého týmu.

Druhý z jezdců Stephen Peyer se v okruhovém sportu pohybuje od roku 1993. K dnešnímu dni má na svém kontě cenné zkušenosti z vytrvalostních závodů (převážně s vozem Porsche) a ze švýcarské pohárové série Porsche Cup Suisse, kde v loňské sezóně ovládnul s vozem Porsche 964 RSR svou třídu.

Oba tito jezdci se spolu již potkali v letošním závodě 24H Dubai, kde spolu s Alexem Osbornem a Jamesem Mayem vybojovali s vozem Renault Clio třetí místo ve třídě A2.

Dalším oznámeným týmem je slovenský tým Motor Sport Servis HORŇÁK, v jehož čele stojí známí slovenský závodník Miroslav Horňák.

Odpověď na otázku, kdo bude do tohoto vozu usedat v průběhu letošní sezóny, nám dal přímo šéf týmu Miroslav Horňák: „V letošním roce za nás bude startovat Marek Hôlka. Je to šikovný talentovaný mladík ze Senice. V ESET V4 Cupu startoval již v loňském roce a musím říci, že na mne udělal dobrý dojem. Jezdil jsem Clio Cup Bohemia v prvním roce, kdy jsem vybojoval druhé místo. Byl to skvělý a vyrovnaný šampionát, věřím, že tady to bude hodně podobné. Marek zatím nemá s cupovým závoděním příliš zkušeností a tak se dá očekávat, že začátky nebudou snadné. Je to však velká výzva, na kterou se všichni těšíme.“