Druhé vítězství v sezoně slaví Jakub Knoll

První víkendový závod Mistrovství Slovenské republiky v Mostě ovládl Jakub Knoll s bílým BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport.

Z první řady startovali Marcin Jedlinski s Porsche 911 (OLIMP Racing) a Richard Chlad Jr. s Audi R8 LMS ultra (K+K Racing), nicméně první šikana po startu jim byla příliš úzká a na vzájemný kontakt nejvíce doplatil Chlad Jr., který v pozvolném tempu zamířil k mechanikům a poté závod už jen dojížděl. Na čele se usadil Jedlinski, ale jeho prohnutý přední nárazník byl očividným důvodem jeho následné penalizace průjezd boxy.

První dva jezdci zmizely ze scény a vedení tak převzal Jakub Knoll, který si pohodlně dojel do cíle pro své druhé vítězství v sezoně a letošní první za volantem BMW Z4. Za ním dojel Petr Kačírek s Audi R8 LMS ultra týmu Duck Racing a v závěru se na třetí místo propracoval Josef Záruba s Lamborghini Gallardo GTC (Mičánek Motorsport). Původně se na třetím místě držel Kurt Wagner z týmu Reiter Engineering, ale po souboji s Jedlinskim ztratil drahocenné vteřiny a spadl na čtvrté místo za Zárubu. Jedlinski nakonec závod nedokončil.

Josef Záruba vedle poháru za celkové třetí místo přebíral i vítěznou trofej ve třídě GTC. Jeho týmový kolega Jiří Stránský dojel druhý a na stupních vítězů je doplnil Milan Galáš s Porsche 911 Cup týmu GT2 Motorsport.

Ve třídě -3.5 vyhrál Daniel Skalický s BMW M3 GTR týmu Duck Racing.