Druhé mostecké závody ve sprintu pro Petra Mandelíka a Jakuba Knolla

Závody malého sprintu jsou jednoznačně ozdobou všech letošních víkendů ESET V4 Cupu a nejinak tomu bylo o uplynulém víkendu na mosteckém autodromu.

Na startovním roštu stálo pestré pole třech desítek vozů, mezi nimiž co se rychlosti týče, vyčnívaly vozy brněnského týmu KT Motorsport.

S jedním takovým zvítězil v nedělním závodě Petr Mandelík, který tak nechal zapomenout na nevydařenou sobotní jízdu. Druhé místo obsadil vítěz sobotního závodu František Došek s Peugeotem 208, který si svým vzhledem a rychlostí nezadá s továrními vozy Peugeot 208 GTi, které v nejrůznějších vytrvalostních závodech nasazuje mj. francouzský tým Altran. Ze zisků bodů za třetí místo se pak radoval Rakušan Peter Schober z týmu Procar Motorsport (BMW 320i).

Velkolepé představení předvedli mosteckému publiku jezdci pohárové kategorie ESET TWC. Vozy startující v této kategorii jsou mimořádně vyrovnané, což díky stejně kvalitnímu jezdeckému obsazení téměř vždy slibuje atraktivní podívanou plnou dramatických momentů, při kterých nejsou vyjímkou drobné kontakty a jízda plech na plech.

Ve skvělém světle se dnes představil polský závodník Maciej Szkudlarek, který se svým Cliem třetí generace porazil slovinského jezdce Zorana Poglajena, jenž usedá do aktuální specifikace tohoto francouzského pohárového vozu. Pro pohár za třetí místo si dojel jeden z nejmladších účastníků Tomasz Rzepecki, který v průběhu čtrnáctikolového závodu svedl nejeden pěkný souboj se svým otcem Markem Rzepeckim a švýcarským závodníkem Wani Finkbohnerem z týmu Carpek Service.

V závodě velkého sprintu s přehledem zvítězil suverén letošní sezóny Jakub Knol s Mercedesem SLS v barvách týmu Charouz Racing System.

Poprvé se v letošních závodech ve sprintu postavil na pódium jezdec týmu K&K Racing Marcel Kusín, který o tomto víkendu poprvé usednul za volant dnes již legendárního stroje Ferrari F 430 specifikace GT2. Body a pohár za třetí místo bral polský závodník Andrej Lewandowski, který v průběhu závodu sváděl neustálý boj se slovenským matadorem Miroslavem Konopkou. Na cílové čáře dělila vozy Porsche těchto dvou jezdců jedna jediná vteřina.

Třídu, kterou by bylo pro tento víkend možno nazvat BMW Cup, tedy třídu SPRINT -3.500, vyhrál slovenský jezdec Samuel Sládečka (Šenkýř Motorsport), před Danielem Skalickým (Duck Racing) a Tomášem Erdelyim (Šenkýř Motorsport).