Brněnské závody rozhodli o vítězích závodů ve sprintu

Ve sprintech je dobojováno, vítězí Miro Konopka a Petr Mandelík

Víkendové závody ESET V4 Cupu na brněnském automotodromu ukončily sprinterskou část první sezóny společného mistrovství ESET V4 Cup.

V kategorii ESET SPRINT +2.000 zvítězil se 172 body slovenský závodník Miroslav Konopka. Druhé místo se 124 body vybojoval polský reprezentant Piotr Krawczyk a bronz vybojoval se 105 body český závodník Antonín Herbeck.

Kategorii ESET SPRINT -2.000 ovládnul se ziskem 112 bodů jezdec týmu KT Motorsport Petr Mandelík, který zvítězil s náskokem čtyř bodů před svým týmovým kolegou Markem Friedem a polským závodníkem Markem Rzepeckim, který v průběhu sezóny posbíral celkem 84 bodů.

Ve formulích patří prvenství Christopheru Höherovi a Petru Trnkovi

O vítězích formulových kategorií se rozhodlo již v závodech na Slovakia Ringu, kde si celkové vítězství vybojovali Christopher Höher a Petr Trnka. V Brně tak byly ve hře "pouze" druhá a třetí místa, které v celkové klasifikaci obsadili Christoph von Grünigen (142b) a Petr Trnka (98b). Vítěz Christopher Höher v Brně přidal další dvě vítězství a jeho bodové konto se zastavilo na čísle 230.

V kategorii ESET FORMULA -1.000, získal Trnka celkem 216 bodů. Druhé místo obsadil se 143 body Antonín Sus a bronzovou příčku obsadil se 113 body Jaroslav Pospíšil.

Slavnostní vyhlášení a předání pohárů pro nejlepší jezdce ESET V4 Cupu se uskuteční v sobotu 19. října na Slovakia Ringu, kde se v ten den uskuteční i závěrečný čtyř hodinový závod ESET ENDURANCE.