Přehled pátečních kvalifikací

Druhý podnik ESET MMSR odstartoval na Red Bull Ringem pátečními kvalifikacemi a dvěma závody malého sprintu a ESET Sprint. Jezdci ve zbytku dne pak absolvovali kvalifikace na sobotní závody.

ESET Sprint
V ESET Sprint si nejvýhodnější postavení na startu do druhého závodu vybojoval vítěz první jízdy Marcin Jedlinski s Audi R8 LMS, který za sebou nechal s rozdílem téměř dvou desetin Josefa Zárubu s Lamborghini Huracan. Třetí místo vybojoval Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS, kterého v druhé řadě doplní Jakub Knoll s BMW M6 GT3.

Mezi prototypy D5 byl nejrychlejší Martin Lisa s Normou M30 LMP3 před týmovým kolegou z Janík ACČR Jiřím Svobodou. Ve třídě TWC TCR byl znovu nejrychlejší Milovan Vesnič se Seatem Cupra, na něhož bude z druhého místa dorážet Václav Nimč jr. s Audi RS3 LMS.

Malý sprint
Pole-position do druhého závodu malého sprintu si s Renaultem Clio vyjel Pawel Wysmyk, jenž byl v první jízdě diskvalifikován. Druhý nejrychlejší čas zaznamenal jeho krajan Karol Urbaniak, který se v první závodě potýkal s traťovými limity a od komisařů si vysloužil penalizaci průjezd boxy. Ze druhé řady pak společně odstartují Michal Makeš a Jáchym Galáš.

Ve třídě Clio Cup III patřil nejrychlejší čas Denisi Wolfovi před Sebastianem Kolakowskim a Milanem Haeringem. V Cruze Cupu vyrazí z prvního místa David Wassermann před Fabianem Piwetzem a Martinem Rennhoferem.

L21 Formule
Kvalifikaci na zítřejší formulový závod okořenily rozmary počasí. Jezdci střídali pneumatiky do mokra i slicky a nakonec se mezi F3 radoval Alessandro Bracalente před Sandro Zellerem a Andreou Colou. Ve třídě F3 Trophy patřil nejrychlejší čas polskému závodníkovi Bartolomieji Mireckimu před Antonínem Susem a Vladimírem Netušilem.

Endurance
Závěr dne pak patřil kvalifikaci na hodinový vytrvalostní závod. Souboj o nejlepší čas ovládl Marcin Jedlinski, který odstartuje z první řady společně s Jakubem Knollem a Richardem Gondou s BMW M6 GT3. Hned za nimi a v rámci D5 z první pozice vyrazí dvojice Václav Janík a Tomáš Korený s prototypem Norma. Čtvrtá příčka patří posádce Drmič-Lukas s Porsche GT3 R a třetí řadu obsadilo rodinné duo Waszků s Lamborghini Huracán a Tomáš Erdelyi s BMW Z4, jenž se v závodě bude střídat s Richardem Gondou.