Pavlíček a Janiš stále nepoznali ve vytrvalosti GT4 porážku

Matěj Pavlíček a Erik Janiš se po úvodních dvou letošních vytrvalostních závodech nacházejí v čele hodnocení GT4. Posádce stáje RTR Projects se podařilo zvítězit jak na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu.

Ve vytrvalostních závodech kategorie GT4 zatím letos kralují Matěj Pavlíček a Erik Janiš. Posádka stáje RTR Projects zatím nepoznala přemožitele. Pro vítězství si česká dvojice dojela jak při úvodním podniku na Hungaroringu, tak na Slovakiaringu. Za tyto výsledky si Janiš s Pavlíčkem vysloužili celkem 25 bodů a pochopitelně vedou průběžné pořadí šampionátu.

Můžeme ale očekávat, že soupeři se budou snažit Janišovi s Pavlíčkem ve zbytku sezony cestu za titulem zkomplikovat. Skládat zbraně určitě nemají v úmyslu Grega Šimunovič a Matthias Lodi ze stáje Lema Racing. Ti v obou předchozích závodech získali pódiové umístění. Zatímco v Maďarsku skončili třetí, na Slovensku obsadili i přes odstoupení v závěru závodu druhé místo. Na kontě mají 16,5 bodu.

Matthias Lodi a Grega Šimunovič jsou zatím celkově druzí. Foto: Petr Frýba

Odepisovat ale rozhodně nemůžeme ani Ference Ficzu. Pilot stáje Trevor Racing dosud nasbíral devět bodů a je čtvrtý. Zatímco na domácím Hungaroringu se umístil jako druhý, na Slovakiaringu šachovnicovou vlajku nespatřil.

Potenciál pro boj o nejvyšší příčky již ale během sezony ukázala také druhá posádka týmu RTR Projects, kterou tvoří Filip Sajler a jeho manželka Gabriela Sajlerová. Ti při svém dosud jediném letošním startu na Slovakiaringu dojeli na třetí příčce. V celkovém pořadí figurují se 7,5 bodem na páté pozici.

Sezona pokračuje o víkendu 11.-13. června v polské Poznani.

Úvodní foto: Petr Frýba