Opakovaný závod formulí vyhrál Andrea Cola

Trochu nezvykle napilno měli dnes na Hungaroringu jezdci formulových monopostů.

Původně naplánovaný polední závod byl po nehodě šesti formulí na konci úvodního kola zrušen a formuláři si tak svou první jízdu zopakovali až v samotném závěru sobotního dne.

Na opakovaném roštu stálo celkem 25 monopostů kterým po 25ti minutovém boji vévodil italský závodník Andrea Cola s formulí Dallara 312 Mercedes (Monolite Racing). S šestivteřinovou ztrátou projel na druhém místě cílem další Ital a to Paolo Brajnik z týmu PB212 a triumf italských jezdců završil Ricardo Perego, jehož Dalara F308, dovezla pro body za třetí místo.

Hodnocení kategorie F3 Trophy zvítězil loňský šampión Bartoloměj Mirecki s dvoulitrovým Renaultem. Druhý byl Vladimír Netušil z týmu Effective Racing (F.R. 2.0). Velký boj pak o třetí místo svedli Manfred Lang (Dallara 305 Opel) s Antonínem Susem (Fras Motorsport). Tím úspěšnějším se nakonec stal jezdec rakouského týmu LS Performance.

„Co říct? Bylo to hodně nešťastné. Když jsme najeli na cílovou rovinku začal vůz přede mnou prudce brzdit a přitom se tlačil do mé stopy. Snažil jsem se ze všech sil střetu zabránit, ale už bylo pozdě. Mé auto je žel velice poškozeno a víkend v Maďarsku tak pro mne nešťastně končí poněkud předčasně,“ řekl po závodu chomutovský Tomáš Chabr, jenž se stal jednou z šesti obětí nešťastné signalizace traťových maršálů.