LOADING

Type to search

Novinky

Nováček Michal Makeš exceluje

PR Čvn 6
Share

Myšlenka, že by mohl vést po dvou podnicích průběžného hodnocení Clio Cupu ho ani nenapadla, natož aby vyhrál zatím všechny odjeté závody. Michal Makeš z týmu Mičánek Motorsport však zářně demonstruje svůj talent a v Clio Cupu v rámci ESET TWC zatím nenašel soupeře.

Makeš ještě loni závodil v motokárách a teprve letos přesedl do pohárového závodního vozu. S Renaultem Clio vyhrál při debutu na Hungaroringu a ve stejném duchu pokračoval i na druhém podniku na Red Bull Ringu.

„Čtyři výhry jsem rozhodně nečekal, vlastně mě před sezonou ani nenapadlo, že bych vyhrával závody a vedl šampionát,“ uvedl Makeš, který si ovšem v předsezonním testování na novou techniku velmi rychle zvykl.

„Hodně dopředu mě posouvá spolupráce s týmem, hlavně analýza dat z auta. Zbytek sezóny budu brát stejně jako začátek. Chystám se na simulátoru naučit tratě a poté předvést maximum. Nemůžu říci, jak si s kterou tratí sednu, protože každý okruh je pro mě nový, ale věřím si a doufám, že se mi bude dařit jako na začátku,“ dodal Makeš.

I když je pravda, že Makeš svůj každý start proměnil ve vítězství, má silného soupeře v podobě Jáchyma Galáše. Ten na Red Bull Ringu skončil pokaždé na druhém místě a dvojice spolu svedla několik nádherných soubojů. Lze předpokládat, že do konce sezony se spolu ještě několikrát utkají v bitvě o prvenství. Silným soupeřem je i Matthias Lodi, jenž loni vyhrál Twingo Cup a letos přesedl za volant Renaultu Clio.

V Clio Cupu III se o výhry dělí Sebastian Kolakowski a Denis Wolf. Zatímco Kolakowski vyhrál první dva závody na Hungaroringu, v Rakousku přebíral vítězné poháry Wolf. Průběžnou první pozici však s náskokem šesti bodů Kolakowski.

Průběžné pořadí
ESET TWC

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *