LOADING

Type to search

Novinky

Milovan Vesnič vyhrál úvodní závod ESET TCR na Red Bull Ringu

PR Kvě 5
Share

Druhý podnik sezony ESET V4 Cupu zahájil závod ESET TCR, kterému od startu až do cíle dominoval srbský závodník Milovan Vesnič s vozem Seat Cupra.

Vesnič startoval z pole-position před Jáchymem Galášem a Tomášem Pekařem s Dušanem Kouřilem v druhé řadě. Po zhasnutí červených světel předvedl ukázkový start a udržel vedení i v ostré první zatáčce Red Bull Ringu. Od té chvíle největší riziko pominulo a Vesnič diktoval tempo. Za ním v těsném rozestupu jezdil debutující Tomáš Pekař s Renaultem Megane. Dvojici dělily po celý závod maximálně dvě vteřiny, nicméně českých závodník se k serióznímu útoku nedostal. Bylo ovšem očividné, že Pekař se k Vesničovi snaží přiblížit, což vyústilo k opakovanému porušování traťových limitů a nakonec penalizaci průjezd boxy, kterou si Pekař vyzvedl v předposledním kole a podtrhl tím smůlu českých závodníků.

Jáchym Galáš s Volkswagenem Golf startoval z druhé pozice, jenže ze svého místa se odlepil s několikavteřinovou prodlevou, v podstatě ve chvíli, když celé startovní pole opouštělo první zatáčku. Galáš tak musel dohánět ztracený čas a předváděl divákům na tribunách krásnou stíhací jízdu, která ho vynesla na čtvrté místo, resp. druhé místo.

Další český jezdec a debutant Dušan Kouřil totiž dostal penalizaci za špatné postavení na startu a jeho třetí pozice za Vesničem a Pekařem byla jen dočasná. Čekalo se, kdy Kouřilův Hyundai i30 TCR zajede na pitlane pro drive through, nicméně Kouřil dál zůstával na trati, až si vysloužil diskvalifikaci.

Průběžně druhý Pekař a třetí Kouřil tak přišli o své pozice za suverénním Vesničem a na stříbrnou příčku se posunul Galáš. Třetí dojel Jakub Wyszomirski s Hondou Civic R TCR a sekundu po něm protnul cílovou pásku Tomáš Pekař, který už polského závodníka nestihl v posledním kole pokořit. První pětku uzavřel Rudi Pešovič s Audi RS3 LMS.

Výsledky
ESET TCR Race 1

Tags: