Milotův dominantní vstup do sezony

Úvodní GT sprint letošního ročníku si suverénně podmanil Libor Milota. Na druhém místě dorazil do cíle Daniel Skalický a třetí skončil Miro Konopka, který mohl slavit triumf v kategorii GTC. V GT4 triumfoval Sergej Pavlovec a v TC-3500 Bence Boldizs.

V loňském roce si Libor Milota dojel ve sprintovém hodnocení GT3 pro titul vicemistra. Nicméně během úvodního klání letošního ročníku v chorvatském Grobniku zatím pilot stáje GT2 Motorsport ukazuje, že by mu stejný výsledek v tomto roce již nestačil. Po vítězství v kvalifikaci totiž jeho Mercedes AMG GT3 projel na první příčce také cílem prvního závodu víkendu.

Ze stříbra se v celkovém hodnocení a zároveň ve třídě GT3 mohl radovat Daniel Skalický. Pilot Duck Racingu se k tomuto výsledku propracoval po startu ze třetí příčky. Již v úvodu se zvládl vypořádat s druhým nejrychlejším mužem kvalifikace Mirem Konopkou.

Slovenský matador, který se v minulosti hned třikrát stal celkovým vítězem našeho šampionátu, se tak musel spokojit s absolutním bronzem. Zároveň ale mohl slavit vítězství v rámci kategorie GTC.

Ve třídě GT4 si pro triumf dojel Sergej Pavlovec ze stáje RTR Projects. TC-3500 patřilo Bencemu Boldizsovi.