Maďarskou vytrvalost vyhrál Marcin Jedlinski s Audi

Třicet jedna kol, tak přesně tak byla dlouhá cesta za vytrvalostním vítězstvím pro polského závodníka Marcina Jedlinského a jeho AUDI R8 LMS v barvách týmu Olimp Racing.

Jeho největšími soupeři byl rodinný tandem Richard Chlad a Richard Chlad jr. se starší generací stejného vozu (K&K Racing Team).

Třetí nejrychlejší posádkou pak bylo duo týmu Mičánek Motorsport Josef Záruba a Bronislav Formánek s pohárovým Lamborghini Huracán, kteří tak vyhráli hodnocení kategorie GTC.

Novou kategorii GT3 Trophy vyhrála slovensko-česká posádka Tomáš Erdelyi a Robert Šenkýř startující s vozem BMW Z4 (Šenkýř Motorsport).

„Jsem rád, že náš tým zvládnul dobře přechod z Porsche na novou techniku od Audi. Jsou to dva naprosto odlišné světy a dnešní vítězství potvrzuje jak dobře jsme přes zimu pracovali,“ řekl před pódiovým ceremoniálem vítěz závodu Marcel Jedlinski.

První polovině závodu však s přehledem kraloval rychlý prototyp Norma M30 specifikace LMP3, za jehož volantem se střídal Václav Janík a Tomáš Korený. Tomáš Korený však v průběhu svého stintu chyboval, dostal se do hodin a propadnul se až na místo osmé.

„Byla to jednoznačně má chyba. Rád bych se za to omluvil nejen Vaškovi, ale především všem lidem z našeho týmu. Udělám vše proto abych to v příštích závodech odčinil,“ řekl po závodě Tomáš Korený.

Třídu -3,5 pak s přehledem ovládnul zkušený matador Lumír Firla, jedoucí s BMW M3 GTR pražského týmu Duck Racing.

Za Firlou se pak ve výsledkové listině seřadili jezdci jedoucí s vozy specifikace TCR. Tím nejrychlejším byl Martin Ryba (VW Golf/Brutal Fish Racing). Pro body za druhé místo si dojela maďarská posádka Csaba Tóth a L.G. Kismarty (Seat Leon/Zengo Motorsport) a z bronzu se radovali srbové Mladen Lalušič a Nicola Milkovič (Seat Leon/Lein Racing).

Jednou ze zajímavých premiér byl také společný start Václava Nimče jr. s jeho otcem Václavem Nimčem (Audi R3 LMS/Křenek Motorsport). Ten má na svém kontě řadu úspěchů z minulé dekády zónového šampionátu, kdy startoval s vozem specifikace DTM a za volant závodního vozu se vrátil ve svých 64 letech. Na společnou premiéru si však bude muset tento rodinný tandem počkat minimálně do příštího závodu na Red Bull Ringu (18.-20. 5.), neboť po sedmi objetých kolech byl Václav Nimč jr. nucen odstoupit s defektem pneumatiky.