Kouřil skončil v prvním závodě FIA Motorsport Games pátý

Dušan Kouřil Jr. dokončil úvodní závod cestovních vozů v rámci FIA Motorsport Games na okruhu ve Vallelunze na skvělé páté příčce.

Ve Vallelunze se během tohoto víkendu koná historicky první ročník FIA Motorsport Games. Své zastoupení má na této události také ESET V4 Cup. V kategorii cestovních vozů totiž startuje Dušan Kouřil Jr. a ve formuli 4 je zase součástí startovní listiny Václav Šafář.

Kdo ovšem čekal, že tato dvojice bude na Apeninském poloostrově pouze do počtu, ten se hodně přepočítal. Tuto teorii dnes vyvrátil zejména Kouřil, který mohl být po svém prvním měření sil se světem nadmíru spokojen.

Český závodník se nenechal zahanbit již v ranní kvalifikaci, kde se umístil na deváté příčce. Jelikož byli ale vítěz kvalifikace Luca Engstler a původně čtvrtý Jim Ka To odsunuti startovního roštu , patřila Kouřilovu vozu Hyundai i30 N TCR na startovním roštu dokonce sedmá pozice.

Na startu prvního závodu patřila Dušanu Kouřilovi Jr. sedmá pozice.

V úvodu se navíc dokázal posunout ještě o pozici výše. To znamenalo, že po prvním kole figuroval na šestém místě.

Jak se ovšem ukázalo zhruba 12 minut před cílem, ani tato pozice nebyla jeho konečným umístěním. Souboj o čtvrté místo mezi Tomem Coronelem a Gillesem Magnusem totiž skončil kontaktem a tomto incidentu se Nizozemec začal propadat pořadím dolů, čehož využil k posunu nahoru i Kouřil.

V závěru si navíc český závodník brousil zuby ještě také na čtvrté místo Johna Filippiho. Zisk pomyslné bramborové medaile již ovšem byla nad jeho síly a při svém závodním debutu na světové scéně tak projel pod šachovnicovým praporkem na výborné páté pozici.

Václav Šafář se v kvalifikačním závodě formule 4 umístil po startu z 11. místa na 14. příčce.

Václav Šafář se v kvalifikačním závodě umístil na 14. pozici.

Nedělní hlavní závod F4 (11:40) tak účastník letošního úvodního podniku ESET V4 Cupu na Hungaroringu zahájí ze sedmé řady. Z té ale odstartuje také Kouřil do druhého klání cestovních vozů (13:20). Ten totiž ve druhé bitvě o startovní pozice zaznamenal 13. čas.

titulní fotografie: SRO/Kevin Pecks-1VIER