Kdo posbíral nejvíce vítězných poháru v uplynulé sezoně?

Uplynulá sezona ESET Cupu měla celou řadu vítězů. Slavili velmi dobře známí piloti i nové tváře. Kdo ale vystoupal na nejvyšší pódiový stupínek nejčastěji?

Vládcem co do počtu prvních míst v sezoně 2021 je polský šampion Marcin Jedlinski z týmu Olimp Racing. Celkem si s Mercedesem AMG GT3 vyjezdil dvanáct vítězných pohárů – osmkrát ve sprintu a čtyřikrát ve vytrvalosti. Právem mu tak náleží titul se sprintu.

Převahu na prvním místě měl i Filip Sandström z Clio Cupu. Nováček a zároveň i šampion série zvítězil v devíti případech. Přestože samotné závody bývaly nezřídka velmi těsné, Sandström z Carpek Racing byl téměř vždy tím úspěšnějším mužem.

Pěknou sbírku vítězných pohárů ve sprintu má i Matěj Pavlíček z týmu RTR Projects. Závodní vůz KTM X-BOW GT4 dovedl jako první k šachovnicovému praporku kategorie GT4 v osmi případech a svou třídu suverénně ovládl. Stejně úspěšný byl i ve vytrvalosti, v níž společně s Erikem Janišem dosáhl na další čtyři výhry. Za jednu sezonu tak Pavlíček nasbíral dvanáct prvenství.

Trojici prvenství v kategorii GTC ve sprintu a dvě výhry ve vytrvalosti v GT3 má na kontě Dennis Waszek. Čtyři nejcennější poháry má doma Adam Rzepecki, jenž celou sezonu řídil Porsche 911 GT3 Cup a ve sprintu získal titul v kategorii GTC. Po čtyřech výhrách v roce 2020 má i Tomáš Miniberger, který je rovnoměrně rozdělil do sprintu a vytrvalosti. S líbivým KTM X-BOW GTX vítězil na Slovensku a v Chorvatsku.

Formulový závodník Paolo Brajnik se sice zúčastnil jen úvodních dvou podniků sezony, i tak to ovšem stačilo na to, aby si ke svému jménu připral čtyři výhry.

Celá řada dalších jezdců napříč disciplínami a kategoriemi pak v průběhu roku nasbírala jedno až dvě prvenství a dopřála si sladký pocit stát na nejvyšším stupni vítězů. Zopakují si všichni úspěšní jezdci tento pocit i příští rok? Pokud do Eset Cupu nastoupí, bude to bezpochyby jejich cílem.