Kategorii GTC opět vládnou vozy Lamborghini Huracán

Tři závodní víkendy z celkových šesti v letošní sezoně za sebou mají závodníci ESET Sprint a resumé v kategorii GTC zní velmi jednoznačně: nadvláda vozů Lamborghini Huracán.

Na prvenství v GTC letos zatím dosáhl pokaždé tým Mičánek Motorsport, a to zásluhou svých jezdců Jáchyma Galáše a Matěje Pavlíčka. Mladá dvojice přestoupila do brněnského týmu na začátku sezony a kategorii GTC s vozy lamborghini suverénně kraluje. Přestože se do šampionátu započítává jen jeden nejlepší výsledek ze dvou sprintů, má dvojice solidní bodový náskok před třetím Dennisem Waszkem se starší generací lamborghini.

Galáš, jenž po letech v cestovních vozech přestoupil do sportovního automobilu, dosáhl na vítězství v každém ze tří odjetých podniků. Trofej pro nejlepšího jezdce si odnesl z Oscherslebenu, Hungaroringu i Red Bull Ringu. Jeho největším soupeřem mu byl vždy týmový kolega Matěj Pavlíček, jenž zvítězil na Oscherslebenu a Red Bull Ringu. Bodový rozdíl je mezi nimi pouhých sedm bodů, a zatímco v úvodních dvou podnicích měl Galáš mírnou převahu nad Pavlíčkem, při posledním závodu na Red Bull Ringu to byl Pavlíček, kdo dokázal využít rychlost svého vozu na maximum – byť úvodní rakouský sprint nedopadl po drobném kontaktu s Galášem podle představ. Zcela určitě tak ještě do konce roku můžeme očekávat řadu dramatických soubojů.

Dvojici Galáš-Pavlíček se snaží konkurovat úřadující šampion Dennis Waszek z týmu GT2 Motorsport. Se starší generací lamborghini má však velmi těžkou pozici, a přestože několikrát dával zabrat svým mladším soupeřům, výkonnostní deficit je mezi oběma generacemi vozů lamborghini patrný.

Vedení v kategorii GTC tak od prvního závodu drží Jáchym Galáš s 62,5 body, druhý Pavlíček má 55,5 bodu a třetí Waszek 42 bodů. S odstupem na čtvrtém místě je Franz Lahmer s Porsche 911 týmu Kogelbauer Motorsport. Rakušan je zatím jediným jezdcem, který narušil dominanci Galáše, Pavlíčka a Waszka na stupních vítězů. Lahmer skončil ve druhém sprintu na Red Bull Ringu třetí. Nutno podotknout, že na bronzovou příčku se posunul po odstoupení Waszka.

Lahmer nasbíral 27 bodů, o tři body za ním se drží Petr Brecka s Porsche týmu GT Sports Technology, jehož prozatím nejlepším výsledkem sezony 2023 jsou dvě pátá místa z Hungaroringu. Bob Bau, Lahmerův týmový kolega z Kogelbauer Motorsport, nasbíral šestnáct bodů. Manuel Süssenguth s Porsche 911, jenž startoval pouze v Rakousku, má na kontě 12 bodů. Michael Oliver, taktéž startující s Porsche 911 a jen v Rakousku, získal 10 bodů. Na devátém místě v průběžném hodnocení se nachází Kurt Wagner s Lamborghini týmu Mičánek Motorsport. Wagner startoval pouze v Maďarsku, kde získal osm bodů za šesté místo. Richard Woschitz, další člen týmu Kogelbauer Motorsport, má na kontě šest bodů a stejný počet bodů má i jedenáctý Libor Dvořáček z Mičánek Motorsport.