LOADING

Type to search

ESET JUNIOR

Seriál závodů ESET V4 Cup se dlouhodobě věnuje výchově mladých jezdců. V minulosti se v rámci tohoto seriálu konaly talentové soutěže FORMULASTAR a RACESTAR. Vůbec prvním vítězem tohoto projektu byl v roce 2009 Jan Skála. O rok později získala silnou podporu Gabriela Jílková. V roce 2015 se soutěž dostala na mezinárodní scénu a měla hned několik závodníků, kteří bojovali v dané sezóně o plnohodnotné body: Anže Urbančič, Tomáš Bizub, Martin Lengyel a Boštjan Avbelj. O rok později se z vítězství radoval český jezdec Petr Semerád.

O tom, že ESET V4 Cup podporuje mladé jezdce svědčí také fakt dostupného a postupného závodění. Jezdci si mají možnost vyzkoušet okruhové závody v Twingo Cupu. Dvacet stejných aut na startovním roštu zaručuje boje doslova na každém metru trati. Z Twingo Cupu vede cesta do další pohárové série, kterou je Clio Cup nebo do monopostů, a to do dostupné Formule 4.

Jezdci do 23 let (?) mají poloviční startovné a se závody jim pomáhají silní partneři, kterými jsou: (prosím o doplnění). Spolehnout se mohou také na mediální pokrytí, které v celosvětovém měřítku zaštiťuje Eurosport a v České republice a na Slovensku Nova Sport prostřednictvím pořadu Rychlá kola.

.

Jezdci

Mark Škulj
Michal Makeš
Andrea Cola
Tom Beckhäuser
Robert Hefler
Nik Štefančič
Matěj Korený
Stefan Fürtbauer
Nicolas Szábo
Tamáš Tenke
Adám Lengyel
Jáchym Galáš
Marius Morosan
Václav Šafář
Mark Mramor
Patrick Tiefenbacher
Lajos Szomszéd
Dušan Kouřil jr.
Szymon Jablonski
Levente Losonczy