Jednou BMW, podruhé Audi. Kvalifikace rozhodly o postavení na startu v obou sprintech

Dva po sobě jdoucí kvalifikační tréninky napověděly o rozložení sil v nedělních závodech ESET Cup GT na Oscherslebenu. První kvalifikaci vyhrál Američan Neil Verhagen s BMW, tu druhou Čech Filip Salaquarda s Audi.

Za studeného počasí, ale na suché dráze, odstartovala po polední přestávce první kvalifikace. Celý průběh se nesl v postupném snižování jednotlivých časů na kolo, a nakonec to nejrychlejší, v hodnotě 1:22.988 zajel juniorský tovární pilot BMW, Neil Verhagen z týmu Racing Trevor.

Po boku BMW M4 GT3 se postaví Filip Salaquarda s Audi R8 LMS GT3. Za nimi z druhé řady vyrazí Libor Milota s Mercedesem AMG GT3 a Jáchym Galáš s Lamborghini Super Tropheo, jenž se zároveň stal nejrychlejší mužem kategorie GTC.

V rámci kategorie GTX zajel nejlepší čas Petr Lisa s KTM X-Bow GTX a v kategorii GT4 porazil domácího Bastiana Heina loňský formulový šampion Zénó Kovács. Oba budou startovat na BMW M4 GT4.

Druhá kvalifikace se jela ještě ve svižnějším tempu a Salaquarda stanovil absolutně nejrychlejší čas hodnotou 1: 22.655. Milota se oproti předchozí kvalifikaci zlepšil o více než sekundu a podobný výkonnostní skok prožívali i ostatní jezdci.

Z druhé řady do druhého závodu odstartuje tým Mičánek Motorsport ve složení Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček s Lamborghini Super Tropheo. Z pátého místa odstartuje Gregor Zsigo, který za volantem vystřídal Neila Verhagen.

V kategorii GT4 byl tentokrát nejrychlejší Bastian Hein před Zénem Kovácsem. Za nimi skončil Pavel Sovička, jenž za volantem KTM X-BOX GTX vystřídal Petra Lisu. Sovička si na nový stroj teprve zvyká a s adaptací mu pomáhá zkušený Lisa.