Jedlinski si zajistil titul šampiona GT3 sprintu

Úvodní sprintový závod třídy GT3 přinesl na Masarykově okruhu v Brně vítězství Marcinovi Jedlinskému. Pilot týmu Olimp Racing si tak definitivně zajistil v této třídě titul. V GT4 triumfoval Ferenc Ficza, v GTC Adam Rzepecki a v LMP byl nejlepší nedávný účastník závodu 24 hodin Le Mans Miro Konopka.

Již před začátkem brněnského víkendu vypadala situace Marcina Jedlinského v průběžném pořadí sprintového hodnocení třídy GT3 dobře. Polák, který již měl jistotu titulu v celkovém pořadí GT sprintu, vedl o 24,5 bodu před druhým Gregorem Zsigem. A v sobotním sprintu zisk titulu definitivně potvrdil. Dojel si totiž pro své již osmé letošní vítězství.

Zisk titulu mohl Marcin Jedlinski na stupních vítězů oslavit mimo jiné i se svým otcem Stanislawem. Ten dojel do cíle jako druhý a zpečetil tak dvojité prvenství Olimp Racingu. Třetí příčku obsadil Gregor Zsigo.

Třída GT4 přinesla druhý letošní triumf Ferenci Ficzovi. Za pilotem Trevor Racingu dojel do cíle David Vršecký ze stáje Buggyra. Třetí místo bral Grega Šimunovič. V GTC slavil již jistý šampion Adam Rzepecki před Petrem Breckou.

Lákadlem brněnského víkendu je i třída LMP. V ní startují mimo jiné i Miro a Maťo Konopkovi ze stáje ARC Bratislava, letošní účastníci závodu 24 hodin Le Mans. A právě oni se v prvním sprintu umístili na prvních dvou příčkách. Vyhrál Miro a Maťo skončil druhý. Spolu s nimi vystoupil na pódiu již jistý šampion Jacek Zielonka, který dojel třetí.

Úvodní foto: Petr Frýba