Jedlinski kraloval i ve vytrvalosti GT3, Skalický šampionem

Marcinovi Jedlinskému se podařilo zvítězit také ve vytrvalostním závodě GT3 na Hungaroringu. Na druhé pozici skončil Adam Lacko s Aliyyah Kolocovou a třetí dojel Daniel Skalický, který se stal celkovým vítězem. V GT4 zvítězili Tomáš Miniberger se Sergejem Pavlovcem, v D5 Václav Janík s Balázsem Volentérem a v TWC1 Tomáš Pekař s Richardem Meixnerem.

Marcin Jedlinski si ze soboty odnáší hned dva triumfy. Po vítězství v dopoledním sprintu totiž ovládl klasifikaci vozů GT a současně třídu GT3 i v hodinové vytrvalosti.

Pilot stáje Olimp Racing opět startoval v rámci GT3 z pole position. Tentokrát ale byla jeho cesta za triumfem o něco trnitější.

Polák si po startu sice vedení pohlídal, brzy ale musel řešit krizovou situaci. Kolidoval totiž s Mirem Konopkou. Zatímco vůz jeho soupeře se roztočil a propadal se v pořadí dolů, Jedlinski musel ven z dráhy. I po návratu do ideální stopy ale zůstal první.

O čelní příčku ale přišel krátce před zahájením okna pro zastávky v boxech. Dostali se před něj totiž jednak evropský šampion v závodech tahačů z roku 2017 Adam Lacko, jedoucí stejně jako Jedlinski s vozem Mercedes-AMG GT3, ale také Štefan Rosina.

Jedlinski ale nezůstal na třetí pozici dlouho. Velmi brzy totiž vrátil předjetí Rosinovi a krátce po zastávkách v boxech pak uzmul vedení Aliyyah Kolocové, která ve voze stáje Buggyra Zero Mileage Racing vystřídala Lacka. Od té doby už Jedlinski dominoval a s náskokem větším než jedné a čtvrt minuty si dojel pro prvenství.

U Buggyry sahali po vítězství, nakonec to ale nestačilo.

Kdo ale očekával, že propad Kolocové, která jela s vozem GT3 vůbec poprvé, bude po ztrátě prvního místa pokračovat dále, ten se zmýlil. Aliyyah totiž udržela stříbrnou pozici a hned při svém debutu s tímto vozem tak vystoupila spolu s Adamem Lackem na pódium.

Jen těsně za Kolocovou projel pod šachovnicovou vlajkou Daniel Skalický. Pilot stáje Duck Racing sice jen těsně mladičkou českou závodnici nedohnal, v cíli ale rozhodně neměl důvod smutnit. Stal se totiž novým vytrvalostním šampionem GT3.

Posádka Trevor Racingu Štefan Rosina – Gregor Zsigo, která v úvodu aspirovala na pódiové pozice, nakonec mezi nejlepšími třemi neskončila. Jejich stříbrné BMW M6 GT3 dojelo čtvrté.

Druhé vítězství dne si ve vytrvalosti připsala rovněž stáj RTR Projects, a to díky posádce ve složení Tomáš Miniberger a Sergej Pavlovec. Miniberger se může radovat rovněž z titulu ve vytrvalostním hodnocení GT4. Slavit ale mohl ještě před samotným startem poté, co kvůli technickým problémům odstoupila v zaváděcím kole posádka Ferenc Ficza – Branislav Mičko. Právě Ficza byl jediným jezdcem, který ještě mohl Minibergera ohrozit.

V D5 jsme byli svědky vynikající stíhací jízdy Mira Konopky. Pilot stáje ARC Bratislava sice v úvodu po zmíněném incidentu s Jedlinskim spadl do hloubi pole, nakonec se ale byl schopen propracovat zpět na první pozici. Vítězství si ale nakonec nepřipsal. Po závodě totiž vstoupily do hry penalizace a pilot stáje ARC Bratislava byl odsunut na druhou pozici. Vítězi hodnocení D5 se tak stali Václav Janík a Balázs Volentér z týmu Autoklub JV Sport Racing.

Opět ale nenudila ani třída TC-2.0. Zde jsme byli svědky další velké bitvy mezi posádkami Tomáš Pekař – Richard Meixner (Carpek Racing) a Tomáš Enge – Yasmeen Kolocová (Buggyra Zero Mileage Racing). Zejména Enge s Pekařem se v závěru postarali o vynikající podívanou, když si několikrát vyměnili pozice. Stejně jako v Brně se i tentokrát radovala posádka Carpek Racingu. Pekař ovšem projel cílem o pouhých 288 tisícin sekundy před Engem. U Buggyry ale i navzdory porážce mohla panovat dobrá nálada. Yasmeen Kolocová totiž dosáhla v kategorii TWC1 na celkové vítězství v šampionátu.