Jedlinského vítězný návrat

Marcin Jedlinski oslavil svůj návrat do našeho šampionátu vítězstvím. Polák ovládl sobotní GT sprint před druhým Adamem Lackem a třetím Danielem Skalickým. V GT4 slavil Sergej Pavlovec, v D5 Miro Konopka a ve třídě GTC Kálmán Bódis.

Během maďarského závodního víkendu jsme svědky návratu stáje Olimp Racing do startovního pole kategorie GT3. Polská ekipa u nás v minulosti patřila v této třídě k předním protagonistům. A mezi ně se zatím řadí i během tohoto podniku.

Děje se tak zejména díky jejímu jezdci Marcinu Jedlinskému. Celkový vítěz našeho šampionátu z roku 2018 zazářil již včera, kdy ovládl kvalifikaci pro dnešní GT sprint. A ani v něm jej forma neopustila. Jeho Mercedes-AMG GT3 totiž suverénně strávil na čele celý závod a dojel si jak pro celkové vítězství v klasifikaci GT, tak pro triumf v GT3.

Jedlinski ovšem nebyl jediným pilotem závodícím s vozem Mercedes-AMG GT3, který se v GT3 umístil na stupních vítězů. Druhý totiž skončil jezdec týmu Buggyra Zero Mileage Racing Adam Lacko, kterému stejná pozice patřila i na roštu. Mistr Evropy v závodech tahačů z roku 2017 se tak za svůj první start s vozem specifikace GT po deseti letech rozhodně nemusí stydět.

Zatímco na prvních dvou příčkách kategorie GT3 jsme mnoho dramat neviděli, boj o třetí místo byl jinou písničkou. Zde se staral o zábavu Gregor Zsigo. Lídr průběžného pořadí sice startoval až jako pátý, postupně ale zdolal Stanislawa Jedlinského a následně také Daniela Skalického. Dlouho vše nasvědčovalo tomu, že to bude právě jezdec Trevor Racingu, kdo ukořistí bronz. V závěru se ale roztočil, což jej srazilo zpět na pátou pozici.

Jedlinského s Lackem tak nakonec doprovodil na pódium Daniel Skalický. Pro Stanislawa Jedlinského, který stejně jako jeho syn Marcin startoval s Mercedesem-AMG GT3 stáje Olimp Racing, tak skončil návrat do šampionátu čtvrtou příčkou.

Skalický dnes dokázal stáhnout náskok vedoucího Gregora Zsiga v průběžném pořadí na pouhý jeden bod. Pokud ale stáj Duck Racing skutečně rozdělí maďarské sprintové závody mezi Skalického a Petra Kačírka, znamená to, že zítra nastoupí druhý jmenovaný. V takovém případě by již Skalický neměl šanci Zsiga předstihnout. Z matematického hlediska má ale stále naději na celkové vítězství také Kačírek.

Gregor Zsigo je ve sprintu GT3 blízko k titulu.

V GT4 slavil pilot stáje RTR Projects Sergej Pavlovec. A jelikož jeho největší konkurent v boji o titul Ferenc Ficza, který před závodem vedl šampionát, do cíle nedojel, vede Pavlovec před poslední jízdou sezony celkové pořadí o devět bodů. Kategorii D5 suverénně opanoval Miro Konopka ze stáje ARC Bratislava a v GTC zvítězil Kálmán Bódis.

Závod byl odstartován za zpomalovacím vozem. Již v zaváděcím kole totiž havaroval Jacek Zielonka s vozem Radical SR8 stáje BM Racing Team. V zaváděcím kole skončil také již zmíněný Ficza poté, co odstavil svůj vůz.

Zítřejší GT sprint je na programu od 10:40.