Historie ESET MMSR – 2016

V roce 2016 se k tradičním novinkám zařadilo obohacení startovního pole o vozy TCN2, které byly součástí prestižních seriálů FIA ETCC nebo TCR. Startovní pole TWC bylo rozděleno do dvou samostatných závodů, pomalejší vozy Renault Twingo Cup a Chevrolet Cruze Eurocup startovaly v závodech TWC1, vozy Renault Clio Cup III, Renault Clio Cup IV a nově vozy TCN2 v závodech TWC2.

Noví jezdci z TCN2 se tak zařadili nejen o dílčí prvenství, ale i souboj o celkového vítěze ESET MMSR. Na toho po předchozí ceně v podobě Škody Rapid tentokrát čekal výkonný skútr BMW C600 Sport s obsahem 647 ccm. Samozřejmě nechyběly stejně jako v předchozích letech pravidelné 25minutové reportáže z jednotlivých podniků sezony (Hungaroring, Red Bull Ring, Autodrom Most, Slovakia Ring, Grobnik, Automotodrom Brno, Poznaň) na stanicích Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Na nejvyšší stupínek celkového hodnocení ESET MMSR se po roční přestávce vrátil Miro Konôpka, který přesedl do italského stroje Lamborghini Huracan a po celou sezonu bojoval s Jakubem Knollem o vítězství ve sprintech. Titul celkového šampiona stvrdil úspěšným vystoupením ve vytrvalostních závodech, když vyhrál před domácím publikem na Slovakia Ring a na závěr roku v Poznani.

„Letos jsme závodili na několika frontách. V Asian Le Mans Series, Blancpain Endurance Cupu, v ESET MMSR a k tomu ještě testujeme. Skutečně toho bylo dost. Kluci říkali, že jsme tak náročnou sezonu ještě neměli. ESET MMSR má dnes opravdu dobré jméno a získat titul nebylo tak lehké, jak se na konci zdálo,“ hodnotil v roce 2015 vzrůstající konkurenci staronový šampion Miro Konôpka.

Tento slovenský závodník se stal celkovým vítězem i ve vytrvalostních závodech, naopak ve Sprintu ho o jediný bod porazil Jakub Knoll s BMW Z4 GT3. Ve třídě do -3.5 se obhájil titul Daniel Skalický.
V pohárových závodech se skvěle představil Pirmin Weixler, který hned ve své premiérové sezoně ovládl tabulky Twingo Cupu. V Cruze Cupu triumfoval Wolfgang Kriegl a suverénem Clio Cupu IV se stal Boštjan Avbelj, zatímco mezi vozy Clio III vyhrál Lukáš Uxa.

V ESET L21 Remus Formula byl oslavován nový vítěz Paul Brajnik, který ovládl kategorii F3 a v dalších třídách se šampiony stali Andreas Estner (Formule 4), Petr Samek (Formule Renault), János Magyar (Formule Master) a Václav Šafář (Formula Junior).

Celkem bylo v roce 2015 vypsáno sedm podniků, kterých se zúčastnilo celkem 154 jezdců z 12 zemí. To bylo o 31 jezdců více než v roce 2015.