Galáše doplní u GT2 Motorsportu Ladniak

Stáj GT2 Motorsport vsadí letos v kategorii TCR na dva jezdce. Kromě Jáchyma Galáše dostane příležitost také Szymon Ladniak.

Rok 2019 byl pro tým GT2 Motorsport na poli kategorie TCR úspěšný. Zatímco v krátkých závodech nestačil jeho jezdec Jáchym Galáš pouze na Milovana Vesniče a připsal si tak celkovou druhou příčku, ve vytrvalostním hodnocení na tom byl ještě o něco lépe a dojel si dokonce pro mistrovský titul.

S podobnými ambicemi bude brněnská ekipa vstupovat také do sezony 2020. Během ní navíc vsadí hned na dva koně. S výjimkou Galáše bude totiž její barvy hájit rovněž Szymon Ladniak. V rámci šampionátu TCR Eastern Europe budeme polského závodníka vídat ve druhém Volkswagenu Golf GTI. Ve vytrvalosti se pak bude o vůz dělit se svým parťákem, přičemž oba zasáhnou do všech závodů.

„Ve sprintech nasadíme dva vozy. Ve vytrvalosti potom budou jezdci závodit společně. V případě Jáchyma jsou našimi ambicemi boj o mistrovský titul. Konkurence ale bude letos tvrdší, tak uvidíme,“ uvedl tým.

Ačkoli letošní sezona bude s vozem specifikace TCR pro Ladniaka první kompletní, svůj premiérový start na této scéně již za sebou má. Loni totiž s Galášem nastoupil během vytrvalostního závodu v chorvatském Grobniku.

titulní fotografie: Kurier Lubelski