Formula: Na Slovakiaringu slavili Netušil a Berta

Celkovými vítězi závodů kategorie Formula se během předposledního podniku sezony na Slovakiaringu stali Vladimír Netušil a Benjámin Berta. Druhý jmenovaný v obou závodech triumfoval rovněž v hodnocení třídy F3. Ve F4 si připsal dvě výhry Patrick Schober.

Během předposledního letošního podniku jsme mohli vidět v akci i formulové monoposty. Ty bojovaly o další body do šampionátu v rámci závodů kategorie Formula. První jízda se konala v sobotu a druhá v neděli.

Úvodní závod víkendu se stal v rámci celkového pořadí kořistí Vladimíra Netušila. Pilot stáje Effective Racing porazil pouze o 748 tisícin sekundy druhého Benjámina Bertu, který kromě celkového stříbra dosáhl také na vítězství ve třídě F3. Třetí místo celkově a současně druhou příčku v hodnocení F3 obsadil Nikolas Szabó.

Bertu a Szaba doplnil v sobotu na stupních vítězů třídy F3 Václav Šafář. Pro českého jezdce, který hájil barvy týmu GT2 Motorsport, se jednalo o první letošní závody. Ve F4 triumfoval Patrick Schober.

První letošní závod Václava Šafáře skončil pódiovým umístěním. Foto: Petr Frýba

Také v neděli se mohl ve třídě F3 radovat z vítězství Benjámin Berta. Kromě toho ale maďarský jezdec vystoupil na nejvyšší stupeň také v rámci celkového pořadí kategorie Formula. Druhý dojel celkově Nikolas Szabó a třetí Stefan Fürtbauer. Szabó s Fürtbauerem skončili na druhém, respektive třetím místě také v hodnocení F3.

Ve F4 vyhrál v neděli opět Patrick Schober.

Úvodní foto: Petr Frýba