Ferrari vyhrálo, Ernst Kirchmayr byl v kategorii GT3 nejlepší

První závod ESET Sprint na Red Bull Ringu doprovázelo slunečné počasí a krásný souboj na čele. O celkovém výsledku závodu se nakonec rozhodlo až v samotném závěru.

Start závodu a první zatáčka se navzdory početnému poli obešla bez kolizí a incidentů. Na první místo se z třetí pozice posunul Antonín Herbeck s Pagani Zondou před Lea Pichlera s KTM. První dvě místa tak držely vozy kategorie GTX.

Na konci druhého kola se na dráze objevil safety car a vodil jezdce v poklidném tempu několik následujících minut. Jakmile nad okruhem opět zavlály zelené vlajky, Herbeck si držel vedení před Pichlerem a Ernstem Kirchmayrem s Ferrari 488 GT3, který zároveň vévodil kategorii GT3.

Právě tito tři jezdci mezi sebou bojovali po celou dobu závodu. Herbeck měl obrovskou výhodu na rovinkách, zatímco Pichler exceloval v zatáčkách a teprve v samotném závěru se mu povedlo při předjíždění o kolo zpět jedoucího vozu pokořit Herbecka a převzít vedení.

Pichler s KTM GTX tak vyhrál úvodní sprint ESET GT v kategorii GTX před Herbeckem. Za nimi dojel Kirchmayr, jenž se stal vítězem kategorie GT3 s bezpečným náskokem před Gregorem Zsigem s novým BMW M4 GT3. Na něj dorážel Libor Milota se starším Mercedesem AMG GT3, nicméně recept na předjetí rychlého BMW nenašel.

Dennis Waszek se s Lamborghini Super Tropheo vtěsnal mezi rychlejší vozy GTX a GT3. V celkovém pořadí dojel na čtvrtém místě a s přehledem vyhrál kategorii GTC před Marcinem Kaczmarskim s Porsche 911 GT3 Cup a Denisem Wattem, rovněž s Porsche.

V kategorii GT4 zvítězil Samuel Vetrák s BMW M4 GT4 týmu Šenkýř Motorsport. Druhý Sandi Jeram s Porsche Cayman GT4 na něj v průběhu závodu nestačil.