Dokáže Matej Ivanuša opět zvítězit?

Okruh Red Bull Ring bude ve dnech 4.–5. června hostit druhý podnik šampionátu Twingo Cup. V průběžném pořadí se na čele drží Matej Ivanuša, jenž vyhrál úvodní dva závody. Dokáže ale na rychlém okruhu svou triumfální jízdu zopakovat?

Matej Ivanuša sice vyhrál oba závody na Hungaroringu, ale rozhodně nešlo o dominantní prvenství. O svou pozici na čele musel urputně bojovat a je více než pravděpodobné, že na Red Bull Ringu budou souboje ještě dramatičtější. Rychlou trať tvoří především rovinky a ty jsou v těsných soubojích Twingo Cupu klíčové. Vzhledem k nízkému výkonu motoru je jízda v závětří nezbytná jízda – a ta je zárukou napínavých situací.

Matej Ivanuša vede šampionát s 53 body. Na druhém místě je úřadující šampion Twingo Cupu Nik Štefančič, který ztrácí 23 bodů. Úvodní podnik mu nevyšel podle představ, ale na Red Bull Ringu chce stanout na nejvyšším stupínku. „Plán je jednoduchý, stát se prvním jezdcem Twingo Cupu, který získal dva tituly po sobě. Samozřejmě první závodní víkend nebyl ideálním vstupem do sezony, ale na tom zapracuji,“ říká Štefančič.

Třetí místo s počtem 27 bodů drží Miha Fabian, který v Maďarsku získal jedno pódiové umístění. Tam byl na stupních vítězů k vidění i Mihailo Mladenovič, který v průběžném hodnocení drží čtvrté místo se ziskem 26 bodů. První pětku uzavírá Luka Grm s 22 body.

Twingo Cup má velmi bohaté startovní pole a ani Red Bull Ring nebude výjimkou. Na závodní víkend je přihlášeno rovných 30 závodníků. Máme se tedy na co těšit.