Defenzivní Záruba a další vítězný pohár pro Jedlinského

Odpolední závod ESET Sprint měl mnohem atraktivnější náboj než sobotní sprint a diváci Slovakia Ringu sledovali především lídra Josefa Zárubu, který držel defenzivní stopu před Polákem Jedlinskim.

Josef Záruba z týmu Mičánek Motorsport si patrně vzal příklad ze sobotního startu Filipa Sládečky a ze čtvrté pozice se v první zatáčce protáhl do vedení před Samuela Sládečku, Jirku Malchárka a Marcina Jedlinského.

Bylo jasné, že Jedlinski, polský lídr průběžného pořadí ve sprintu i vytrvalosti, bude nekompromisně postupovat vpřed a jeho útok na vedoucí pozici bude jen otázkou času. Nejprve si poradil s Malchárkem a ve třetím kole předjel Sládečku. V ten moment se rozpoutala bitva o vedení, které Záruba s pohárovým Lamborghini Huracán intenzivně hájil před rychlejším Audi R8 LMS GT3. Jedlinski dlouho hledal recept na předjetí a došlo mezi nimi i k lehkému kontaktu.

Jedlinski nakonec Zárubu předjel v šestém kole a od té chvíle jen kontroloval vedení a s lehkou nohou na plynu si dojel pro sedmé vítězství v sezoně. Na druhém místě dojel se ztrátou šesti vteřin Josef Záruba, jenž se zároveň stal vítězem kategorie GTC před Samuelem Sládečkou a Robertem Zwingerem.

V kategorii GT3 vystoupal na nejvyšší stupínek Marcin Jedlinski, kterého na podiu doplnili Richard Chlad jr. s Audi R8 LMS GT3 a domácí Miro Konopka s Lamborghini Huracan GT3. Původně druhý Jakub Knoll totiž od komisařů obdržel třicetivteřinovou penalizaci za předjíždění pod žlutými vlajkami.

V kategorii GT3 Trophy se po celý závod naháněli Lubomír Jakubík a Tomáš Erdélyi. Oba bojují v průběžném hodnocení o vedoucí pozici, nicméně byl to Jakubík, který s BMW Alpina B6 GT3 jezdil strojově přesnou stopu a svému pronásledovateli Erdélyimu s BMW Z4 GT3 nedal šanci.

V kategorii TCR si pro druhé vítězství v sezoně dojel Václav Nimč jr. S Audi RS3 předvedl perfektní jízdu a poprvé v přímém souboji porazil velmi rychlého Milovana Vesniče se Seatem Cupra. Srb jezdil v těsném závěsu za Nimčem jr., nicméně tentokrát recept na předjetí nenašel. Na třetí místě skončil Jakub Wyszomirski.

V kategorii D5 si v ESET Sprintu dojel pro druhé vítězství Petr Lisa s prototypem Norma LMP3.