Chlad jr. navázal na sobotní úspěch a zvítězil v posledním závodu sezony

Richard Chlad jr. prožil relativně poklidný závod. Do závodu odstartoval z prvního místa a nikým neohrožován si dojel pro druhé vítězství v ESET Sprint GT3 na Automotodromu Brno. Souboje o pozice tak probíhaly až za ním.

Richard Chlad jr. startoval mezi vozy kategorie GT3 z nejvýhodnějšího postavení. Za ním se seřadila trojice pohárových vozů Lamborghini Huracán jezdců Josef Záruba, Samuel Sládečka a Dennis Waszek, po jehož boku startoval Stanislaw Jedlinski s vozem Audi R8 LMS GT3, s nímž celou sezonu startoval jeho syn Marcin Jedlinski.

Zatímco v sobotním Sprintu Richard Chlad jr. urputně atakoval Josefa Zárubu, v neděli nasadil tempo, na které Záruba nedokázal odpověď. Chlad s Audi R8 LMS GT3 týmu K&K Racing zajížděl v průměru o vteřinu rychlejší časy než Záruba a každým kolem navyšoval náskok na čele. Prakticky nikým neohrožován si dojel pro další vítězství a z Brna si odnesl maximální bodový zisk, čímž stvrdil druhé místo v šampionátu v kategorii GT3 za Marcinem Jedlinskim, jenž do závodu nenastoupil.

„Je to nejlepší možný způsob zakončení sezony. Příští rok bychom se rádi posunuli někam dál, nicméně v ESET MMSR chceme zůstat, protože zde máme s kým bojovat a konkurence je v šampionátu velmi silná,“ prohlásil Richard Chlad jr.

Josef Záruba se držel na druhém místě a společnost na dráze mu dělal Samuel Sládečka, který jezdil po celý závod těsně za Zárubou. Oba od sebe dělily jen desetiny vteřiny, ale jak se závod blížil ke svému závěru, zdálo se že Záruba pozici na čele kategorie GTC udrží. Pak se ale Sládečka v předposledním kole úspěšně protlačil kolem Záruby a za dalších pár minut projel pod šachovnicovým praporkem jako vítěz GTC. Druhý byl klasifikován Josef Záruba a třetí Dennis Waszek.

Tomáš Erdélyi startoval s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport si výhrou v kategorii GT3 Trophy pojistil zisk titulu šampiona před Lubomírem Jakubíkem, jenž se závodu tentokrát nezúčastnil. Erdélyi za sebou nechal Petra Kačírka s Audi R8 LMS GT3 a Gregora Zsiga s BMW Alpina B6.

V kategorii TCR překvapil svým vítězstvím Jakub Wyszomirski. V kvalifikaci zajel čas jen o 0,078 vteřiny rychlejší než jeho týmový kolega Milovan Vesnič a po startu si udržel první místo. Wyszomirski držel tempo a bez jakékoliv chyby si dojel pro své premiérové vítězství v letošní sezoně.

„Z mého prvního vítězství v sezoně mám skvělý pocit. Musím za to poděkovat celému týmu, za přípravu autu. Musím přiznat, že jsem v to ani nedoufal, ale Honda je skvělé auto, připravované JAS Motorsport, takže vítězné předpoklady má,“ radoval se Jakub Wyszomirski.

Za Wyszomirskim a Milovanem Vesničem se Seatem Cupra dojel domácí Václav Nimč jr. s Audi RS3 a na čtvrtém a pátém místě skončili Carol Wittke, resp. Csaba Tóth.